Niet mooi genoeg zonder?
Veel vrouwen en ook piepjonge meisjes maken zich op. Zonder lippenstift, mascara en andere make-up voelen ze zich kaal, niet compleet. Zonder kunnen of willen ze de buitenwereld niet tegemoet treden. Blijkbaar vinden veel vrouwen zich zonder producten uit een potje, stift, doosje of flesje niet mooi genoeg. Waarom is gewoon naturel niet goed genoeg? Ben je als vrouw niet mooi zoals je bent?
Ik
geef toe, de titel van dit blog is nogal provocatief. Maar toch, ik
vraag me af wat vrouwen bezielt, waar het voor nodig is. Als
je jezelf schoon houdt en je haar goed zit, waarom dan wenkbrauwen
aanzetten of juist plukken, waarom je lippen kleuren met een vies
smakende stift. Of irriterend spul op je wimpers smeren? Of je huid
verstoppen onder een laag foundation, "plamuur" in mijn beleving? Je
huid beschermen snap ik, tegen zon bijvoorbeeld. En ik snap het ook als
je een ontsierende wijnvlek in je gezicht hebt, zoals een
vriendin van mijn moeder die had. Die vlek die ze overigens niet bedekte.
Een vrouwending
Weinig mannen en jongens maken zich op. Diegenen die zich opmaken, worden een beetje als zonderling beschouwd. Mannen zijn blijkbaar van zichzelf al mooi genoeg. Die hoeven geen tijd te besteden aan "sprekende" ogen en gestifte lippen al dan niet in een kleur passend bij hun outfit. Evenmin is een kleurtje op de wangen nodig, naturel is mooi genoeg.
Of zou het zo zijn dat veel mannen wel willen, maar niet durven? Een rouge, een lippenstift en sprekende ogen voor mannen?
Nooit zonder make-up
In de periode 1975-1977, toen ik atheneum deed op de avondschool, had ik
een schoolvriendin die er trots op was dat haar vader haar moeder nog
nooit zonder make-up had gezien. Die ouders hadden een gezin met 10
kinderen. Ik was verbijsterd! Altijd make-up! Wat voor relatie heb je
dan?
Die vriendin droeg ook altijd make-up en ik niet.
Kinderen
Sommige meisjes beginnen er al mee als ze 11 of 12 jaar zijn. Die zijn soms wel een uur bezig met zich presentabel maken. Met een uitvoerige scincare routine. Want dat lijkt hen nodig, misschien voor hun zelfvertrouwen. Dat leren ze van leeftijdgenoten en vooral van influencers.
Wat meespeelt: mijn oma's, mijn tantes en mijn moeder gebruikten geen make-up. Hooguit een beetje lippenstift naar een personeelsuitje of familiefeestje of zo. Ze waren mijn voorbeelden. Hun haar lieten ze wel doen, of ze deden dat zelf, een permanentje en soms ook (grijze) haren verven.
En blijkbaar werkt dat gedrag door bij mijn dochters, die zie ik ook nooit met make-up.
Werk
Vrouwelijke collega's die ik in mijn werkzame leven kende, maakten zich over het algemeen wel op, alhoewel lang niet allemaal. Een minderheid niet en daar hoorde ik ook bij.
Duur?
Blogger Porterenee zocht dat voor ons uit.
Volgens de Nederlandse Cosmetica Vereniging (NCV) gaven we in 2024 in totaal 515 miljoen euro uit aan make-up. Dat is in dat jaar gemiddeld €57,- per vrouw/meisje van 12 jaar of ouder.
In werkelijkheid lopen de uitgaven uiteen. Sommige vrouwen geven (vrijwel) niets uit, terwijl anderen tientallen euro's per maand besteden aan make-up.
Milieubelasting
Make-up heeft niet alleen invloed op je portemonnee, maar ook op het milieu. De milieubelasting ontstaat vooral tijdens de productie, verpakking, het transport en het weggooien van cosmetica.
- Verpakking: Make-up zit vaak in kleine verpakkingen van plastic, glas en metaal. Vooral producten met meerdere onderdelen, zoals een oogschaduwpalet of mascara, kunnen relatief veel verpakkingsmateriaal bevatten.
- Water en energie: Bij de productie van cosmetica zijn water en energie nodig. Ook het maken en verwerken van ingrediënten heeft een ecologische voetafdruk.
- Transport: Ingrediënten en eindproducten worden vaak over grote afstanden vervoerd voordat ze in de winkel of bij de consument terechtkomen.
- Afval: Veel make-upverpakkingen zijn moeilijk te recyclen doordat ze uit verschillende materialen bestaan of resten van cosmetica bevatten. Oude make-up belandt daardoor regelmatig bij het restafval.
- Overconsumptie: Een belangrijke factor is hoeveel producten we kopen. Trendgevoelige producten en beperkte houdbaarheid kunnen ervoor zorgen dat make-up wordt weggegooid voordat het helemaal is opgebruikt.
Besparen!
Minderen met make-up is een uitstekende manier om te besparen.
Ik geef per jaar 0 euro uit aan make-up.
Hoeveel geef jij eigenlijk uit?
Ik gebruik zelden of nooit make-up. Soms met een feestje wat mascara of lipgloss, maar dan moet het wel echt een speciale gelegenheid zijn. In sommige sectoren is het wel (bijna) verplicht of wordt het verwacht.
BeantwoordenVerwijderenHeel veel make-up op een gezicht vind ik vaak lelijk, het gezicht krijgt dan zo!n levenloze, uitdrukking. Mijn moeder maakt zich wel iedere dag op, dus van huis uit heb ik het wel meegekregen.
Eigenlijk is het best raar dat vrouwen zich onzekerder voelen als ze geen make-up dragen....
Hier idem. Ik verdraag al bijna niets op mn huid en ik omarm mezelf zoals ik ben :)
VerwijderenEen plamuurlaag vind ik ook lelijk. En bij veel make-up vind ik iemand bijna herkenbaar zonder. Wat accentueren kan heel erg mooi zijn.
Wat een geslaagde indoctrinatie van meeste vrouwen. Moet je voorstellen,dat iedereen weinig of niets aan make-up gebruikt. Is er een hele industrie failliet
BeantwoordenVerwijderenEn vergeet het dierenleed niet dat gepaard gaat met het uittesten van nieuwe producten.
BeantwoordenVerwijderenVroeger maakte ik dagelijks mijn ogen op (op de middelbare school geen dag zonder). Heel soms kwam daar een poeder bij.
BeantwoordenVerwijderenNu draag ik al jaren helemaal niets meer. Ik zorg voor verzorgde wenkbrauwen die ik epileer en wat knip en ik zorg dat ik mijn huid goed hydrateer. Ik gebruik enkel 100% natuurlijke, meukvrije en gezonde producten voor mijn huid (wat overigens niet heel duur hoeft te zijn of tig stappen hoeft te bevatten).
Aanvulling;
VerwijderenIk vind mezelf prima zoals ik ben, zolang ik mezelf goed verzorg :)
Mijn huid is kwetsbaar dus ik kies zorgvuldig mijn "skincare" die zeer minimalistisch is en simpel (heerlijk!)
Ach ja , waarom dragen we leuke kleren waarom nieuwe schoenen eerlijk gezegd vind ik het een onderwerp dat met de aanhef reacries uit wil roepen en dat lukt dus haha.
BeantwoordenVerwijderenWat een bezwaren worden er aangedragen, zou je dat ook doen als jezelf een klein beetje makeup zou gebruiken?
Ik vind dat het onderwerp makeup erg negatief wordt neergezet, jammer.
Doro
Helemaal mee eens. Ik gebruik trouwens weinig make up, alleen een kohlpotlood en soms wat mascara en lipglos.
VerwijderenNadat ik 2 operaties aan mijn ooglid moest vanwege bedorven mascara, gebruik ik geen make up meer.
BeantwoordenVerwijderenHoi, nou ik beken schuld hoor...ik maak mij dagelijks op.
BeantwoordenVerwijderenVan nature (roodblond haar, lichte huid) zie je mijn wimpers en wenkbrauwen amper. Dus teken ik mijn wenkbrauwen bij met een potloodje. Waar ik zeker twee jaar mee doe.
En gebruik ik mascara en een beetje oogschaduw.
Ik heb 1 lippenstift, maar die is hooguit voor een feestje.
Ik koop ook navulbare oogschaduw van art deco, dus eens in het jaar 2 of 3 losse kleurtjes.
Zonder make up voel ik me niet zo prettig.
Van die hele jonge meisjes met een perzikhuidje die veel geld uitgeven aan hun verzorging, dat vind ik weer typisch iets van de commercie.
Groet, G
Blijf dat vooral doen! :)
VerwijderenHet gaat er om dat jij je er fijn bij voelt.
Als ik een beetje makeup gebruik zie ik er beter uit en dat vind ik fijn. Gekleurde lippenbalsem en soms hier en daar gekleurde dagcreme. En heel soms mascara. Wat is daar mis mee.
BeantwoordenVerwijderenAls ik jonge meisjes zie met veel makeup vind ik dat jammer. Ze zien er allemaal hetzelfde uit met die rare donkere wenkbrauwen.
Mijn moeder maakte zich ook vaak een beetje op, net zo als ik dat doe .
Maar ik ga ook zonder makeup de deur uit hoor.
Zonnecreme vind ik wel belangrijk en was je gezicht vooral niet met zeep.
Hier ook helemaal geen make-up. Rond mijn 18de wel een poosje wat oogschaduw bij gelegenheden en ik tekende tot ergens midden twintig denk ik een lijntje met kohlpotlood onder mijn ogen vanwege lichte wimpers. Ook wel eens een kleurtje, een permanentje of highlights in mijn haar gehad. Nu 53 en al tientallen jaren zonder dat alles. Ik word langzaam steeds 'blonder' ;0 en de kraaienpootjes nemen toe. Helemaal prima. Ik gebruik af en toe een dagcreme als ik het idee heb dat mijn huid heel droog is en dagelijks een anti-transpirant. Ik heb me er wel onzeker over gevoeld want het 'hoort' er toch bij als vrouw om make-up te dragen (en sieraden, draag ik ook niet ). Ben verder ook een spijkerbroek/t-shirt type, dus ook daar doe ik niet mee aan de heersende norm.
BeantwoordenVerwijderenMarjolein
Marjolein
Iedereen mag zijn eigen mening hebben , maar waarom zo beoordelend/veroordelend zijn over anders denkenden? Dat onderbouwen met milieubelasting? Laat iedereen in zijn waarde! Ben ik niet gewend van je Aaf
BeantwoordenVerwijderenNiet doen hoor!
Ik vind make-up al mijn hele leven een vreemd iets. Zo wonderlijk dat veel vrouwen zich zonder niet mooi genoeg voelen. Dat er iets aan hen ontbreekt als ze zich niet opmaken! Het is veroordelend misschien, maar ik zie het zelf als vraagtekens zetten bij gewoontes.
Verwijderen
VerwijderenHet zorgt in ieder geval voor veel uiteenlopende reacties, en dat is heel leuk om te lezen.
'Dat er iets aan hen ontbreekt als ze zich niet opmaken', dat zijn jouw woorden , Aaf.Ook dat ze zich niet mooi genoeg zouden voelen, dat is jouw mening, niet een feit. Erg overdreven allemaal. Denk je nou echt dat het allemaal onzekere types zijn die zich opmaken ? Hou toch op met die onzin.
VerwijderenMaar bij mij ontbreekt er ook iets: kleur aan mijn wimpers en wenkbrauwen!
VerwijderenOm de maand verf ik mijn wenkbrauwen weer donkerbruin, en elke dag doe ik mascara op, en regelmatig een gekleurd potlood lijntje op het bovenste ooglid. De kinderen luisteren dan ook beter!
Mijn kinderen luisterden altijd beter als ik flink verkouden was, dan was mijn stem zwaarder en rauwer. Heel erg dat je als bas meer indruk maakt dan als sopraan, maar ja.
VerwijderenLeuk blogje.
BeantwoordenVerwijderenDit jaar heb ik een vrij grote uitgave gedaan, ik heb permanente make-up op wenkbrauwen laten zetten. Ik heb heel weinig haar en ook nog heel lichte wenkbrauwen en wimpers, en dan ziet zonder bijtekenen er erg kaal uit, en het netjes tekenen ging me steeds moeilijker af door artrose handjes. Het is een mooi boogje geworden, niet te donker en als ik iets extra wil kan ik het net wat donkerder maken en iets dikker maken omdat de mooie vorm er al is. Ben er heel tevreden mee. Verder gebruik ik niets, lipstick vind ik vies op lippen.
De titel vind ik ergens wat uitlokkend. Op deze manier kun je alles plat slaan.
BeantwoordenVerwijderenWaarom wil men er goed uit zien, fijne meubels, lekker bed, kleding waar je je mooi in voelt etc.
Alles wat je doet laat een voetafdruk achter. Het een wat groter, het ander wat kleiner.
Doe vooral waar je jezelf goed bij voelt, zolang je een ander niet schaadt!
Zoveel mensen, zoveel meningen je kunt het toch nooit goed doen, dus wees vooral goed voor jezelf :)
Een reactie naar mijn hart!
VerwijderenDat dus. Alleen dan moeten de oppimters ook stoppen met het aan anderen op willen leggen. Op een heel vileine manier. Bijna vreemde die aan mijn benen haren gaat trekken. Daar mag je wel eens wat aan doen. En een grote stroom van commentaar en kritiek als je er niet uit ziet zoals men verwacht. Die daar en daar eens wat aan. Dat is ook super sexistisch. Om het dan maar niet eens over het hele gender verhaal te hebben. Ik vind al deze reacties , dat het veroordelend zou zijn.
VerwijderenZo veel veroordelen de andere kant op mee gemaakt.
Ik heb nog nooit in mijn 67 jarig leven uitgegeven aan make up. Mijn ouders ook nooit. Mijn ene zus wel vanaf haar 12e en de andere zus nooit. Wat gewone verzorging betreft . Ik gebruik 1 fles shampo in de 2 jaar. Was meestal met gewoon water. En ik douche ook maar heel af en toe met douchecreme. Gebruik wel iets van deo roller. en soms aluin roller. De meeste mensen schatten me jonger dan ik ben. Ik heb nauwelijks een rimpeltje en een mooie huid. Helaas deze zomer een klein pigmentvlekje opgelopen. .
BeantwoordenVerwijderenIk vind vrouwen met make up mooier. Tegelijk ben ik me er van bewust dat er een hele industrie achter zit die vrouwen bewust onzeker maakt en daar gelijk de oplossing voor verkoopt. Zie ook de anti aging cremes voor 200 euro die niet werken. Ik kom uit een omgeving waar “verzorgd” mooie maar onhandige kleding betekent en makeup en een kapsel. Ik moet me dus altijd verantwoorden als ik geen makeup draag, wat niet meer lukt door ziekte.
BeantwoordenVerwijderenIk vind het afschuwelijk hoe bedrijven om geld te verdienen vrouwen een slecht gevoel proberen te geven. Omdat Gilette een nieuwe markt aan wilde boren, hebben ze vrouwen wijs gemaakt dat ze zich moesten scheren. De hele make-up industrie doet hun best om vrouwen het gevoel te geven dat ze van alles moeten gebruiken aan crèmes en haarmaskers en lippenstift en weet ik het wat omdat ze anders niet mooi genoeg zijn. Inspelen op onzekerheid of je wel mooi of schoon genoeg bent als vrouw... Walgelijk. En de mannen blijven grotendeels buiten schot.
BeantwoordenVerwijderen"Mannen zijn blijkbaar van zichzelf al mooi genoeg" Denk dat de meeste mannen zichzelf niet als mooi of lelijk zien, daar denk je gewoon niet over na. Sommige mannen doen dat wel en die gebruiken een toupet en haarkleuring en soms ook makeup.
BeantwoordenVerwijderenBij vrouwen van rond de 50 die geen makeup gebruiken zie ik dat hun hoofdhuid er vaak gezonder uitziet. Hoofdhuid heeft wel onder de makeup te lijden denk ik.
Je bedoeld haarverf ?
VerwijderenIk dacht juist dat deze persoon "gezichtshuid" bedoelde ipv hoofdhuid :)
VerwijderenIk draag altijd make-up: mascara, oogpotlood en lippenstift en dat zijn altijd dezelfde producten van dezelfde merken. Die bevallen me nou eenmaal het best, dus ik spendeer niet extra aan producten die ik uit wil proberen. Het is niet veel make-up dat ik gebruik, maar zonder vind ik mezelf er kaal uitzien. Mijn moeder droeg altijd lippenstift en lakte altijd haar nagels en dat heeft ze echt tot het einde van haar leven gedaan.
BeantwoordenVerwijderenMake-up is niet alleen van deze tijd: zo werd het ook al in het oude Egypte gebruikt en ook in andere culturen wordt traditioneel make-up gebruikt. Ik vind het trouwens ook leuk als jongens/mannen make-up op hebben.
Dat dacht ik ook, toen ik het verhaal van Aaf las: make-up is zo oud als de wereld: mensen hebben altijd al de wens gehad om zichzelf op te sieren, met make-up en kleding. Ik vind het juist leuk! Niet heel veel make-up, maar een beetje om er wat 'sprekender' uit te zien. En een eigen kledingstijl ontwikkelen, met kleur en een mooi silhouet. Maar ik kan me voorstellen dat je dat raar vindt als je het zelf niet gewend bent. Je zou het eens moeten proberen, Aaf, misschien vind je het leuker dan je denkt!
VerwijderenIk vind een beetje make-up erg leuk, ik heb dat van huis
Verwijderenuit meegekregen. Mijn moeder droeg tot op de dag dat zij overleed altijd wat ogenschaduw en een beetje lippenstift.
Ik gebruik een dagcreme, mascara en oogpotlood en oogschaduw, alles dierproefvrij Bijna alles wat we kopen en gebruiken belast het milieu! Wat dacht je van het vervaardigen van zonnepanelen, van accu’s voor electrische fietsen, voor het vervaardigen en verpakken van medicijnen voor etc.
BeantwoordenVerwijderenJanne
Waarom zou het niet mogen? Sinds de oertijd versieren mensen zichzelf. In de dierenwereld ook: al die bonte keuren hebben vaak een nuttige functie maar zijn ook bedoelt om te imponeren. Waarom meteen dat oordeel dat vrouwen mooi genoeg zijn van zichzelf? Mannen zijn ook met hun uiterlijk bezig: slank blijven, sportschool, kapsel, baard of snor, kledingkeuze. Mag dat ook niet? Ik denk altijd: leven en laten leven. We hoeven niet allemaal hetzelfde te zijn. Smaken verschillen. Yvonne
BeantwoordenVerwijderenwat een veroordelend zuur stukje.
BeantwoordenVerwijderenIk zie er graag leuk en verzorgd uit, daarom verzorg ik mijn lichaam, draag ik kleding die me flatteert, draag ik sierraden, laat ik mijn haar regelmatig knippen en verven en draag ik make up.
Precies! Ik beleef er plezier aan om leuke kleren uit te zoeken, een lekker geurtje op te doen, me op te maken etc
VerwijderenDe makeup die je nu kunt kopen is ook heel anders dan bv dertig jaar geleden. Veel mooie natuurlijke kleuren, ook geen dikke lagen meer op je gezicht. Maar goed, ieder het hare.
BeantwoordenVerwijderenIk gebruik weinig makup. Ga in de zomer wel naar een pedicure die mijn voeten mooi maakt en mijn nagels lakt. Dat kan ik niet meer zelf doen.
Daar zullen de dames hier ook wel commentaar op hebben trouwens.
Ik ga al eerder reactie dat ik zelden make-up gebruik, maar in de zomer lak ik wel altijd teennagels, dat vind ik inderdaad heel erg kaal staan in sandalen zonder.
VerwijderenEn ik verbaas me dan ook als ik vrouwen zien die wel behoorlijk zijn opgemaakt en zorgvuldig gekleed en dan sandalen dragen en geen teen nagellak.
Bah ja eeltlagen en lange teennagels, je ziet het best vaak. Begrijp ik niet. Een voetvijl en een schaartje meer heb je niet nodig.
Verwijderen@Aaf stelt nergens dat het opmaken niet mag.,Ze stelt enkel kritische vragen..En om te vergelijken met dieren.,Dieren maken zich niet op, hebben hun kleuren bij hun geboorte meegekregen. Als je het zo stelt: leven en laten leven, mogen we dus nooit meer vragen stellen., dan wordt het leven saaier. G
BeantwoordenVerwijderenIk vind dat wel iets verder gaan dan kritische vragen stellen. Er zit voor mij een zeer veroordelende en belerende ondertoon in.
VerwijderenIk vind mezelf niet mooier met makeup, maar vind het sommige andere vrouwen goed staan. Ik veroordeel hen niet voor het dragen van makeup en als ze mij als onverzorgd zouden wegzetten omdat ik dat niet doe, zou ik dat lelijk en bekrompen gedrag vinden.
BeantwoordenVerwijderenEr zijn veel manieren om jezelf te verzorgen, makeup gebruiken is daar slechts een van.
Elke dag mijn ogen met mascara,oogschaduw en oogpotlood en bijna elke dag ook wat foundation.
BeantwoordenVerwijderenDoe ik dat niet krijg ik continu reacties als wat zie je er slecht uit en gaan mensen zich zorgen maken om mij.
Ik heb zelfs tijdens operatie mijn make-up opgehouden terwijl dat officieel niet mag.
Denk dat ik gemiddeld genomen 30 euro per maand kwijt ben aan make-up.
Ze hebben de oogmake-up toegestaan bij een operatie? Waarschijnlijk geen oogoperatie.
VerwijderenUit bescherming voor jezelf zou ik het niet. Als er wat gebeurt zien ze niet je eigen kleur etc.
Daarom zijn nagellak of kunstnagles ook niet toegestaan. Men wil zien of je nagels verkleuren omdat dat een belangrijke gezondheidsindicatie is.
Was bij een galblaas operatie en 2 kaakoperaties,beiden onder gehele narcose.
VerwijderenIk had eigenlijk ook niet verwacht het zou lukken maar er is nooit wat over gezegd.
Mijn ervaring is dat ze wel erg letten op sieraden en piercings.
Dat je dat wilt, mascara enzo tijdens een operatie. Kom liever met een schoon gezicht uit een narcose.
VerwijderenHeel apart eigenlijk. Piercings moesten vervangen worden door kunststof (ik denk voor het geval AED gebruikt moet worden ofzo).
VerwijderenNu moet ik ook eerlijk zeggen dat ik er in het zkh niet mooj uit hoef te zien. Ik wil me fijn voelen in m kleding (omdat ik al niet in mn eigen omgeving zit denk ik)
@anoniem van 17:33 en ik kom liever met wat make-up op uit de operatiekamer.
VerwijderenOok mijn gebit prothese hielt ik bij alle operaties in maar dat is dan op eigen risico want de prothese kan dan beschadigen.
Hoe kan dat, als je een slang in je mond krijgt gaat die prothese toch bewegen.
VerwijderenIntuberen met een kunstgebit....
VerwijderenIk begrijp niet dat dit allemaal is toegestaan bij de operaties. Dit gaat om veiligheid! Er mooi uit zien komt na de operatie wel weer.
Ik gebruik nooit meer make up. Vroeger als puber wel geprobeerd, maar zo'n hele routine is niets voor mij. Dat ik ook nog allergisch ben voor veel producten, hielp ook niet. En dat sommige vriendinnen zeker een half uur eerder opstonden! Dat is gewoon niets voor mij.
BeantwoordenVerwijderenLange tijd deed ik bij gelegenheden nog wel lippenstift en/of mascara op, maar dat was zo weinig, dat ze na 1x gebruiken eigenlijk wel weg gingen, nadat ze eerst een jaar uit lagen te drogen bij de wastafel.
Dat andere vrouwen wel of niet make up gebruiken, daar heb ik niet zo'n mening over. In de ene groep ben ik 'abnormaal' dat ik niets gebruik, in de andere groep is juist make up niet gangbaar. Wat mij wel ooit verbaasde is dat vrouwelijke collega's de deur echt niet uitgingen zonder make up. Dan vonden ze zichzelf er niet uitzien. Toen ik zei dat ik er dan kennelijk niet uitzie, was hun reactie 'Maar jij kunt het hebben'. Ik denk zelf dat zij geen make up ook wel zouden kunnen hebben, ik ben niet mooier of knapper dan zij zijn. Dat is toch wel een soort van aangepraat. En dat vind ik erg jammer.
Lot vindt dit een leuk blogje. Wat zij er leuk aan vind begrijp ik niet. Aaf schrijft hier van uit een één dimensionale overtuiging. En dat vind ik jammer. Dit had ik niet van haar verwacht. Een wat minder beoordelend stukje was beter op zijn plaats geweest.
BeantwoordenVerwijderenEn vind is natuurlijk vindt.
VerwijderenIk vind het een leuk blogje omdat het een heel ander onderwerp is dan waarover Aaf meestal schrijft. En zoals te verwachten veel verschillende meningen en dat is ook leuk om te lezen.
VerwijderenEn ik zie er niet zozeer iets provocerends in, wel stof tot nadenken, zowel over het milieu als over onszelf.
Nou dat millieu....
VerwijderenMen kan er ook gruwelijk in doorslaan. En ben ik al klaar.
Tja, de een heeft dit, de ander dat. Jij hebt een goed gebit om mee te showen.Je moet je sterke punten gewoon een beetje helpen om goed voor de dag te komen, toch? Voor mij geen dag zonder oogmakeup. Ik kan de et.s aanbevelen, Sim
BeantwoordenVerwijderen
BeantwoordenVerwijderenDe titel van deze blog is een inkoppertje. Zoveel vrouwen met make-up en zoveel zonder. Worden we echt gedwongen door de industrie om make up te gebruiken. Zijn we zo geïndoctrineerd door het zien van vrouwen met make-up dat we dit beeld mooier vinden dan vrouwen zonder? Misschien wel maar ik vind het prettiger naar een vrouw te kijken met leuke passende kleding en met make-up die de schoonheid van het gezicht net iets mooier maken dan vrouwen zonder. Er is meer aandacht aan besteed. Ik vind t mooier. Of het goed is voor je huid? Ik ken vrouwen die veel make-up up gebruiken en geen rimpels hebben maar ook puur natuur vrouwen die lijken op gedroogde sinaasappeltjes. Leven en laten leven. Denk ik.
Het dragen van makeup veroorzaakt geen rimpels.Het niet dragen van makeup ook niet. Het zijn je genen die daar de oorzaak van zijn. En langdurend onbeschermd in de zon zitten, liggen of fietsen.Daar krijg je wel rimpels van.
BeantwoordenVerwijderenRoken helpt ook niet mee, lang en veel rokers pik je er zo uit, zelfs met make up zien ze er altijd wat verlept uit.
VerwijderenMascara, masker, maskeren.
BeantwoordenVerwijderenAch, de ene doet er wel aan en de ander niet.
Als de persoon zich maar goed genoeg voelt, of het nu met of zonder is.
Zo jammer als je geen zelfvertrouwen hebt en daarom make-up gebruikt.
Verder doe ik er zelf niet (meer) aan. En ik vind het bevrijdend.
Gewoon jezelf kunnen zijn en zo de deur uit stappen.
En zoveel moeite doen, ach. Er geld aan spenderen..
Het hele goed geschapen lichaam van elk mens, ja elk, verandert uiteindelijk onherroepelijk in stof.
Dan lijkt mij het innerlijk minstens zo belangrijk, om te verfraaien en te verbeteren. Maar dat is natuurlijk wel een ander onderwerp.
Ik vind het prachtig dat vrouwen make-up dragen en zich goed verzorgen. Daar ben je toch vrouw voor?
BeantwoordenVerwijderenHelemaal mee eens!
VerwijderenVeel vrouwen van 65+ kijken niet meer in de spiegel.
En dan al die kortgeknipte grijze hoofden. Zo’n eenheidsworst.
Doe er een mooie kleur in.
En kies een ander kapsel dan je man.
Beetje make-up maakt blij.
Maria
Nou, sommige vrouwen staat het echt heel erg mooi.
VerwijderenAl word ik nog zo grijs in mijn haar komt geen kleur.
Gewoon mooi in model knippen (niet te kort nee) en de rest mooi verzorgd.
En ach zo lang die mannen zelf geen moeite hebben met hun vrouw, wat kan ons het dan schelen? Leven en laten leven.
Ik wordt ook niet blij van een 50+'er met 2 kinderachtige vlechtjes in het haar, maar als diegene en haar man er zelf bij van worden, lekker laten doen.
Grappig, ik vind júist bij oudere vrouwen puur natuur erg mooi. Je eigen kleur haar (grijs), je eigen gezicht. Opgetutte oudjes geven me de kriebels!
VerwijderenAnoniem 21.02: wat een venijnige steek. En nu niet zogenaamd onschuldig je wenkbrauwen optrekken.
VerwijderenOpgetutte oudjes, hoe je dit noemt zegt al veel. Wanneer oudere mensen iets aan hun uiterlijk willen doen is dat helemaal ok. Oud of jonger, wie ben jij om daar zo over te oordelen ?Met je kriebels.
VerwijderenJa dat staat zo lelijk. Verrimpelde kop en dan knal lippen stift in een dikke uit lopende laag. Tussen de rimpels door. Gebruik dan een lijn potloodje en een eerste “ hecht laagje. En dan ook nog zo’ n klein knal kleurig hoekig brilletje er bij. En zo’ n kijk mij eens nog strak en zelf bewust zijn. Dat ziet er dus echt niet uit. 🔕
Verwijderen@15.16u
VerwijderenAch wat is een steek?
Ik voel me niet schuldig of onschuldig hoor dus wenkbrauw optrekken is niet nodig.
Er is tegenwoordig mooie makeup in naturelle kleuren waar je er echt onopvallend beter van uit ziet. Niks uitlopende lippenstift. Maar de meesten hier hebben een achterhaald idee van makeup. Ik vind anoniem van 16.01 erg hatelijk. Ik zou op dezelfde manier over kortgeknipte grijsharigen met polyester kleren kunnen schrijven maar ik doe dat niet.
VerwijderenGoed voor jezelf zorgen doet de een met en de ander juist zonder make up. Ik geef mijn geld liever uit aan goed en lekker eten dan aan smeersels, kleurtjes en geurtjes. Maar ik heb dan ook nooit lol gehad in tutten voor de spiegel. Ieder z'n ding he.
BeantwoordenVerwijderenEen ander kapsel dan je man….hahahaaaaa
BeantwoordenVerwijderenYoup van het Hek heeft het daar ook over gehad in zijn shows, geweldig….
Iedereen moet doen wat ze wil, maar ik vind het feit dat vrouwen zich wel opmaken en mannen niet een teken aan de wand...
BeantwoordenVerwijderenWat ik nog veel wonderlijker vind dan het al dan niet dragen van makeup, is het dragen van hoge hakken !
BeantwoordenVerwijderenWhahahhahahahaha vooral de dames die dingen beeldig te zijn maar lopen als een pasgeboren hertje, bambi dus :D
VerwijderenHelemaal mee eens. Ik ben al een hele tijd geleden gestopt met alles rond dit onderwerp. Inmiddels ben ik kwaad dat ik het ooit uitgegeven heb. Lazer toch op, je doet het maar met het gezicht dat ik heb. Dat vinden we ook bij mannen geen enkel probleem.
BeantwoordenVerwijderenIk vind de reacties die beweren dat het toch niet zoveel uitmaakt, heel naief. We geven met zn allen bakken vol met geld uit aan problemen die niet bestaan. Daar zal ik de individu met wat mascara en lippenstift niet op aankijken, maar wel de hele industrie die erachter zit, en die ons aansmeert dat we van onszelf te lelijk zijn. Meisjes van 12 die het normaal vinden om straks op hun dertigste aan de botox te gaan, of hun gezicht laten liften. Dat doen wij ze aan.