Deze week weinig gekocht en daardoor ook weinig geld uitgegeven. Weinig groenten, vooral doordat ik nog veel op voorraad had. Veel uien, nog een halve bloemkool, groenten uit de zak voor 1 euro. Ik rekende uit dat ik in de afgelopen net geen 3 weken ruim 10 kilo groenten kocht. Daar wilde ik niet veel meer aan toevoegen.
Ook profiteerde ik van leuke aanbiedingen: bananen, pistoletjes, brinta, brood, hoemoes, courgette, tomaten.
Ik heb nog steeds moeite met de term Oer bij OerDesembrood. De term wordt al heel lang gebruikt, maar slaat mijns inziens nergens op. Helemaal geen oer uit de oertijd. Er zitten wat zaden of tarwevlokken of zo in en het is volkoren. Maar oer? Het is voor mij niet echt een aanbeveling, maar ik koop het doordat het stevig Allisonbrood is. Deze keer 70 cent goedkoper dan normaal.
Ik kocht 2 rollen volkoren beschuit. Eerst een rol bij de AH. Daarna bij de Plus. Nog goedkoper. Thuis kwam ik er achter dat in de rol van de Plus 125 gram zit, in die van AH 140. En daarmee per kg vrijwel even duur.
Waarom beschuit? Ik vind een beschuit eten 's ochtends tegenwoordig lekker. Zoals ik gisteren schreef, ben ik iedere ochtend misselijk. Een beetje misselijk en soms wat meer dan een beetje. Een licht beschuitje gaat er wel in. Niet het gezondste dat er is, dat weet ik ook wel, maar goed genoeg voor de ochtend. Knäckebröd kan ook, maar de laatste tijd ontbijt ik met een beschuitje. Samen met 200 ml sojadrink.
De falafel kocht ik om te proberen. De laatste keer dat ik thuis falafel at, waren ze van de Lidl. En ik vond ze niet lekker. Daarom een ander merk. Wie weet zijn ze lekkerder!
En de oude wijvenkoek? Ik vind het een lekker soort koek, voornamelijk door de toegevoegde specerijen en dan vooral de anijs. Het schijnt een van oorsprong Groningse koek te zijn. En lezend op de verpakking, kwam ik er achter dat de koek zo heet, doordat de koek een zeer zachte structuur heeft, waardoor de koek vroeger gemakkelijk kon worden gegeten door oudere vrouwen die geen tanden meer hadden. Ik ben een oudere vrouw, maar mijn tanden zijn nog goed, op ééntje na 😏
| 22 - 29 aug 26 | ||
| *=aanbieding, @=afgeprijsd, VMN= verspilmijniet, BB= bonusbox | WAAR | PRIJS |
| Voeding | ||
| 1 kg mandarijnen* | Lidl | 1,49 |
| bananen, 858 gr* | Plus | 0,86 |
| volkoren beschuit | AH | 0,56 |
| volkoren beschuit | Plus | 0,51 |
| 3 pistoletjes, 130 gr per stuk* | AH | 1,06 |
| Brinta*, 2 dozen | Lidl | 2,98 |
| OerDesembrood, Allison volkoren* | AH | 1,99 |
| roomboter, 200 gr* | AH | 1,49 |
| knäckebröd vezelrijk, A-merk* | Plus | 1,00 |
| suikerstroop, beker | Plus | 1,59 |
| falafel bio, huismerk | AH | 1,34 |
| 2x hoemoes, A-merk* | AH | 2,89 |
| courgette, gekocht met gespaarde punten | Lidl | 0,00 |
| trostomaten, 4 stuks* | Plus | 0,80 |
| plantaardige nuggets* | Lidl | 1,49 |
| bio yoghurt | AH | 1,61 |
| Snacks/ hapjes | ||
| 2 börek met spinazie en feta* | AH | 1,69 |
| oude wijvenkoek @ | AH | 1,29 |
| Dranken | ||
| 4 liter sojamelk | AH | 2,32 |
| TOTAAL | 26,96 |
Haha, heet het daarom ouwewijvenkoek? Ik vind gemberontbijtkoek zo lekker, 's morgens bij de koffie een plakje met halvarine erop.
BeantwoordenVerwijderenHelaas verkoopt de AH in mijn buurt geen gewoon Allison brood meer, en de Oer versie vind ik zuur en duur. Iemand enig idee welk brood ik wel kan eten, en waarom is Allison eigenlijk zo goed voor de darmwerking?
BeantwoordenVerwijderenAH Waldkorn, ik heb het liefst de volkoren variant.
VerwijderenErik.
Aha, ga ik proberen, dank voor de tip!
VerwijderenAH is helemaal gestopt met het Alisonbrood dat ze eerst verkochten. Ik heb er zelfs nog een blog over geschreven want ik at het al jarenlang iedere dag. Maar ik vind het vervangende Alison, het brood dat Aaf ook koopt, erg lekker dus ik heb geen last gehad van de overstap van het ene naar het andere.
VerwijderenHeerlijk Oude Wijven koek, als het Hollandse week is bij de Lidl koop ik er altijd 2.
BeantwoordenVerwijderenDoor de week eet ik koolhydraatarm en in het weekend een plakje Gemberkoek, ook vd Lidl. Maar nu zie ik dat ik de Parelkandijkoek per ongeluk heb genomen, zitten altijd half-om-half samen met de gemberkoek in een doos. Eigenlijk is alle ontbijtkoek makkelijk te eten ook zonder tanden.
Je moet inderdaad steeds beter opletten bij aanbiedingen en prijzen vergelijken wordt steeds lastiger met verschillende gewichten van op zich hetzelfde uitziende verpakkingen. Maar al die getallen kan ik niet onthouden en om daar nu overzichten van te moeten maken gaat me iets te ver.
Op het schap in de winkel staat ook altijd de prijs per kg. of per liter. De kleine lettertjes... dat maakt vergelijken soms wat eenvoudiger.
VerwijderenJa dat is wel handig, maar vaak hangen ze zo laag of hoog of scheef dat ik er niet op kan kijken.
VerwijderenHoe gaat het met je implantaat Aaf. Is er al zicht op plaatsing?
BeantwoordenVerwijderen