zondag 1 februari 2026

Ook dit jaar moet ik belastingaangifte doen

Eerlijk gezegd had ik niet anders verwacht, ik doe ieder jaar aangifte. 
En dat doe ik graag, want ik krijg in de afgelopen jaren altijd wel te veel betaalde belasting terug. 

misschien krijg ik ook dit jaar belasting terug
Ik kreeg net als andere jaren zowel een digitale uitnodiging als een echte brief in een blauwe enveloppe.
Aangifte kan vanaf 1 maart tot uiterlijk 1 mei. 
Als ik dat niet tijdig kan doen, dan moet ik uitstel aanvragen. 

Ik denk altijd bij zulke brieven en berichten: daar hoeven jullie me helemaal geen bericht van te doen, dat weet ik zelf ook wel. Maar blijkbaar is zo'n aankondiging verplicht en moet je daar wettelijk gezien op gewezen worden. 
Maar echt, ik hoef de datum helemaal niet in mijn agenda te zetten, het komt zo ook wel goed.

Over een maand zal ik me er wel eens even over buigen!

5 opmerkingen:

  1. Veel mensen overwinteren tot mei in Spanje. Ik ben altijd benieuwd, maar vraag beleefdheidshalve nooit naar, hoe ze hun aangifte doen. Misschien wordt deze vraag hier beantwoord.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Ik doe alleen aangifte als het moet of als ik geld terug krijg. Anders doe ik de moeite niet.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Waarom nog steeds de brief gestuurd wordt als je hem ook digitaal per e-mail krijg is me een raadsel. Je kan aangeven bij overheidsdiensten dat je het digitaal prima vind en toch dan nog op papier. Ergens werken systemen niet goed samen.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Als er geld te halen valt, is Aaf er altijd als de kippen bij.
    Daar kan geen Post.nl of agenda tegenop!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Dat zie je verkeerd. Ik heb in 2025 te veel belasting betaald en daarom krijg ik een bedrag terug. Ik heb er gewoon recht op!
      Als ik vorig jaar te weinig belasting had betaald, dan moest ik gewoon bij betalen, want dan ben ik de overheid, en dus de gemeenschap nog geld schuldig.

      Verwijderen

Reacties zijn welkom, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie worden niet geplaatst.
Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.