woensdag 24 juni 2026

Is er verschil tussen 7 en 5 Barbiepoppen?

mijn 7 Barbie's en 2 kleinere popjes

Afgelopen weekend logeerden mijn oudste kleinzoon en oudste kleindochter weer eens bij mij. 
Toen speelde mijn oudste kleindochter onder anderen met mijn Barbiepoppen. Kleinzoon sliep uit, tot acht uur. Wij niet, dus speelde kleindochter even alleen. 
Niet zo lang geleden kocht ik mijn 6e en 7e pop. Toen ik, terwijl ze er mee speelde, mijn collectie overzag, vroeg ik me af, voegt dat eigenlijk nog wat toe aan alle poppen die ik al had? Alle poppen zijn òf zelf gekocht bij de kringloop, òf oude poppen van mijn oudste dochter, de moeder van mijn kleindochters. 

één van de nieuwste

De zesde en zevende Barbie zijn bovenstaande Barbie en de Barbie met de blauwe jurk met dessin op de eerste foto. Samen voor 7 euro gekocht in de kringloop, inclusief de kleding. De Barbie met de spijkerbroek is een merk-Barbie van Mattel, de andere merkloos, maar wel met een prachtige jurk. 

Ik denk dat het zo echt wel genoeg is. Hoewel ik gisteren bij de kringloop al weer ééntje in mijn handen had. Een echte Barbie, voor maar €1,50. De kleding was aftands, maar het was een mooie pop, met mooi haar.  Toch heb ik hem weer teruggelegd. Zeven is genoeg. 

Zou het te maken hebben met mijn jeugd dat ik nu meer wil kopen? Ik had toen graag méér Barbies gehad, maar ik had er maar 1, mijn hele jeugd lang. Ik had er destijds graag nog een paar meer gehad. 

Ik kwam bij de kringloop voor lakens, eenpersoons en bij voorkeur tweepersoons. Heerlijk met dit warme weer om alleen onder een laken te slapen. Helaas hadden ze alleen dekbedhoezen in deprimerende kleuren. Daar zag ik van af en liep zonder aankopen weer naar buiten. 

Eigenlijk heb ik ook aan één laken genoeg. Met dit hete weer kan ik het 's ochtends wassen, daarna ophangen op mijn warme zolder met het raam open, en dan is het 's avonds wel weer droog. Geen tweede laken nodig bij hitte. 

15 opmerkingen:

  1. Komt het kind in je boven bij het zien van al die Barbies?

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Het herinnert me aan mijn jeugd. Ik speelde er heel anders mee. Ik maakte kleertjes: naaien, breien etc en verkleedde de pop constant. Kleindochter speelt anders, die speelt vooral sociale interacties tussen de poppen. Ook wel omkleden, maar veel minder dan ik. Op zondagochtend waren de poppen aan het fitnessen en was er eentje een instructeur. Ze moesten pushups doen. Ik speelde er heel anders mee.

      Verwijderen
  2. Klopt, Aaf. Ik slaap nog altijd onder lakens-en-dekens, maar nieuwe lakens kan ik al járen niet meer krijgen in de kringloop.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Ook ik had een barbie, eentje, en dat was de zus van Barbie.Ze heette dacht ik Midge. Je had toen een familie van die poppen, ook een Ken, de vriend van Barbie. Ik kende geen kinderen met meer Barbies trouwens. Heb nooit de neiging gehad om, later in mijn leven, Barbies in te slaan. Er was ook een Barbie kookboek trouwens, dat had ik wel !

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Ik had een Sindy. Daar speelde ik wel tot mijn 14e mee, inderdaad door er kleertjes voor te maken van restjes (dunne) stof. Las ik een boek over de middeleeuwen, dan proveerde ik een Middeleeuwse jurk te maken. En ik heb ooit eens een Regency jurkje gemaakt met een bijpassende hoed. Ik had een boekje met patronen gevonden in de bieb.
    Omdat ik niet wist hoe ik de kleding aan en uit moest krijgen, naaide ik de kleding om het lijfje vast.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Een laken die je constant gebruikt, slijt in verhouding sneller, dan als je er twee of drie rouleert. Het is goed voor de stof als ze tussendoor rust krijgen. G

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. In de afgelopen nachten sliep ik onder mijn wollen zomerdekbed. Ik vond het te koud voor een laken en een katoenen zomerdeken. Mijn laken krijgt voldoende rust. Komende nacht ga ik het laken weer gebruiken en kan mijn dekbed weer even uitrusten. Bovendien rust het laken zeker 48 weken per jaar in mijn linnenkast.

      Verwijderen
    2. Ik zie ineens het voordeel van de iets te grote hoeveelheid kleding en beddengoed in m'n kast. Alles ligt daar lekker uit te rusten!
      Toch goed bezig...
      Annemaria

      Verwijderen
  6. Ik had 2 barbies maar speelde er niet graag mee. Een vriendinnetje wilde altijd met poppen of barbies spelen, ik vond er niets aan. Liever speelde ik met de treinrails en het aanleggen van een boederij met allemaal dieren er naast. Ik had hele kleine biggetjes met een krulstaartje.Zo schattig! En een stenen varken dat kon poepen. Dat mocht alleen als mijn vader erbij was. Je stopte een staafje in zijn achterste, stak het aan en dan ging het varken poepen. In allemaal slierten. Als kind vond ik dat geweldig.

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Mijn laken dat ik nu gebruik is nog van mijn oma geweest die in 1980 is overleden. Omdat ik het maar paar x per jaar gebruik is hij nog prima en lekker dun. Maar als de zomer zo nog lang duurt zal hij wel meer slijten, gelukkig heb ik er nog 2 in voorraad.
    En ik heb ook nog een twee-persoons die versteld is. Het midden was aan het slijten en toen heeft oma het doorgeknipt en de zijkanten aan elkaar gestikt met een Engelse naad.

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Ik wilde zo graag een échte Barbie, maar met Sinterklaas kreeg ik een nepperd, een ‘Petra’. Ben er nooit blij mee geweest, maar vroeger.toen ik volwassen was ben ik Barbies gaan sparen. Ik heb ze overigens nog, al uit nostalgie.
    Groet,
    Anne

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Toen ik op kamers ging wonen, begin jaren 80, kocht ik een uitzetpakket (ja, echt!!) bij Walra. Die lakens heb ik nog steeds. Gebruikt als tafelkleed, picknickkleed en in warme zomers, zoals nu, slaap ik onder dit laken. Eén persoons, bij de aanschaf dacht ik nog niet aan twee. Goede kwaliteit, dus investering :) heb ik er wel uit inmiddels. Heb voor de kleindochters een grote Ikea doos waarin allerlei Barbie's liggen. Van hun moeder nog geweest en daarom dus ook veel donkere Barbie's (De Kenia Barbie oa). Voor de kleindochters moesten er ook een aantal Zeemeerminbarbies bij. Ook ik had maar één Barbie vroeger en nog de verkeerde, in mijn ogen dan, want kort rood krullend haar en niet eens buigbare benen.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Hier in Nederland zijn nauwelijks Barbies van kleur te koop. Mijn dochter heeft via via een aantal in de VS gekocht, of eigenlijk laten kopen. Veel meer keus. Mijn kleindochters hebben nu thuis een mooie verzameling met donkere Barbies en witte Barbies.

      Verwijderen
    2. Er zijn nu steeds meer gekleurde barbies te koop in Nederland. Gewoon bij de speelgoedwinkel of Kruidvat. Ook zijn er andere barbies die een huidziekte hebben, een arm of been missen, in een rolstoel zitten etc.

      Verwijderen
    3. Nu de mollige poppen nog. 😉

      Verwijderen

Reacties zijn welkom, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie worden niet geplaatst.
Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.