Ik ontving een mailtje over mijn energieverbruik in juni. Nu pas!
Hoi Aaf,
Je maandelijkse overzicht van je energieverbruik staat voor je klaar. In de bijlage vind je het verbruik in de periode 1 juni 2026 tot en met 30 juni 2026.
Goed om te weten
Je verbruik verschilt per maand. Zo verbruik je in de winter meer dan
in de zomer. Daarom hebben we vooraf je gemiddelde jaarverbruik
berekend. Zo betaal je elke maand een vast termijnbedrag. Geen zorgen,
je betaalt dus niet het bedrag dat je terugziet in het overzicht. Het
overzicht helpt je alleen om inzicht te krijgen in je energieverbruik.
Bekijk je gegevens en je termijnbedrag op Mijn.....
Ja logisch toch?
Ik zou me helemaal geen zorgen maken als ik iedere maand zo weinig hoefde te betalen als in de afgelopen maand. Volgens het overzicht krijg ik namelijk € -7,15 terug.
![]() |
| stroomverbruik (lichtgroen) in juni + teruglevering (donkergroen) |
Het is verrassend hoe veel ik voor mijn teruglevering ontvang, meer dan verwacht. Dat valt me mee.
Ik leverde 276 kWh terug en ontving daarvoor €35,61 terug. Ik meende namelijk dat ik maar een paar centen per teruggeleverde kWh ontving, maar dat valt mee. Of het is een fout in de berekening, dat zou ook kunnen. Dat ik eigenlijk maar €3,51 krijg voor de teruggeleverde stroom.
Of zou het zo zijn dat in die €7,15 de vermindering energiebelasting verrekend zit?
Dat wordt niet duidelijk, er staat alleen een bedrag bij teruglevering en verder niets. Geen berekening.
Hoe dan ook, ik vind dergelijke overzichten een stuk interessanter in de wintermaanden. Wanneer het energieverbruik veel hoger is. Een overzicht van verbruik en de kosten in een maand dat mijn zonnepanelen vaak de hoogste opbrengst leveren, zegt mij weinig en vind ik dus een beetje suf. Maar misschien was dat anders geweest als ik in juni een airco wekenlang gebruikt had, op de hoogste stand?
En verder vind ik eigenlijk de Hoi Aaf toch een beetje te amicaal. Het kan aan mij liggen, of misschien mijn generatie. Maar ik vind geachte mevrouw fijner.
.png)
Inderdaad steeds vaker beginnen mailtjes met soms alleen maar "hoi".
BeantwoordenVerwijderenIk houd ook meer van mail die me mevrouw noemt, en U...dat amicale vind ik meer voor vrienden en naasten.
BeantwoordenVerwijderen