maandag 20 juli 2026

Zoek!

Ik heb twee lepels waar ik altijd mee eet. Mijn toetje, soep, yoghurt en ook wel warme maaltijden, bijvoorbeeld rijst. 
Eigenlijk is het een dessertlepel. Ooit gekocht, zeker 45 jaar geleden, bij de Hema. Ik heb van dat model ook koffielepels. Heel fijne lepels. En ik ben een gewoontedier, dus eigenlijk wil ik thuis nergens anders mee eten als dat niet hoeft. 

één van mijn 2 liefste lepels
En ineens was ik eentje van de twee kwijt!
Nergens meer te vinden. In geen van mijn 6 keukenlades. Hoe kan dat nou?
Ik zal hem toch niet weggegooid hebben?
Dat kon ik me eigenlijk niet voorstellen. Ik heb alles afgezocht, maar geen lepel. Nu heb ik méér lepels van dat formaat, lepels zat, dus ik heb daarvan een paar in gebruik genomen. 
Maar dat waren dus niet mijn voorkeurslepels. 

de vervanger
Natuurlijk zijn er ergere dingen, maar toch vond ik het heel vervelend dat ik er eentje kwijt was. Hoe kon dat nu in vredesnaam? 

Maar, hij is terug! 
Waar?
Ik vond hem in de vriezer, bij een aangebroken beker ijs. Ik had er met de lepel wat uitgeschept en in een schaaltje gedaan. En blijkbaar heb ik de lepel samen met het ijs terug in de vriezer gelegd. En die lepel en het ijs zijn onder ingevroren brood terechtgekomen. Ik eet lang niet iedere dag ijs, zelfs niet elke week. En zo kon het gebeuren dat de lepel een tijdje zoek was! Als ik brood uit de vriezer haalde, zag ik wel de beker met ijs, maar niet de lepel die er onder gezakt was. 

Waarom ik die lepel daar neerlegde? De deksel van de ijsbeker sloot niet goed, hij viel er af toen ik de beker in de vriezer zette.  Ik zou de lepel op het aanrecht leggen en ik zou in één moeite door het ijs in de vriezer leggen.  Toen viel de deksel er af. Ik legde de lepel even neer en pakte een vriezerzakje en deed dat om de ijsbeker. Voor het verpakken van de ijsbeker had ik twee handen nodig. Zo kwam de lepel in de vriezer terecht. 

5 opmerkingen:

  1. Die had je nog lang kwijt kunnen zijn. Zoiets bedenk je toch niet?

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Volslagen logisch... in terugblik. Fijn dat je hem terug hebt.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Wat fijn dat hij terug is! Niet alleen omdat het je favoriete lepel is, maar ook omdat het gekmakend is, als je zoiets kwijt bent. Want wáár is het.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Leuk verhaal. Voor mijn partner liet ik een huisnummer bordje maken, plat pakje dat ik in mijn kamer boven in een la legde met ander cadeautje om later in te pakken. Toen ik dat ging doen was pakje niet te vinden. Dan denk je eerst dat je je vergist hebt en ik heb in (bijna) alle lades en kasten gezocht, maar niet gevonden. Een nieuwe besteld en die hangt nu ook en is leuk.
    Tijdje geleden had ik iets nodig uit het kastje onder die lade, daar liggen dingen die ik zelden gebruik, en ja hoor daar lag het pakje, was dus via een spleet aan de achterkant vd lade naar beneden gevallen.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Volgens mij zijn de blogs Huisvlijt en Eenvoudig Leven nu ook ineens zoek!
    Zou je die weer in je leeslijst willen zetten? 😀

    BeantwoordenVerwijderen

Reacties zijn welkom, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie worden niet geplaatst.
Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.