Welkom bij Zuinigaan

Dit weblog gaat over bezuinigen, consuminderen en nog meer, want een mens is tenslotte meer dan alleen een consuminderaar, of zo je wilt een vrek. In '07 kocht ik mijn huis, in december 2018 word ik 66 jaar en mag ik met pensioen, want dan krijg ik mijn AOW. Ik heb een pensioengat van 20 jaar. Ik verkeek mij op de kosten van een koophuis en constateerde dat ik financieel vanaf mijn 66e jaar nogal krap zou komen zitten, vooral vanwege het pensioengat. Dus daar ging ik wat aan doen en op deze weblog vind je mijn berichten hierover.

zondag 8 september 2013

Melk

Zo lang als ik me kan herinneren was houdbare melk goedkoper dan dagmelk. Het was tot voor kort aanmerkelijk goedkoper om een voorraadje van de goedkoopste houdbare melk te kopen dan verse. Houdbare zuivel heeft natuurlijk ook als voordeel dat je het langer en ook buiten de koelkast kunt bewaren. Oorspronkelijk gebruikten we houdbare melk alleen tijdens fiets-kampeervakanties. Geen gedoe met zure melk, gewoon dagelijks met zijn allen 1 pak melk opgebruiken en je hoeft helemaal geen zure melk weg te gooien.
Als alleenstaande ouder ben ik er toe overgegaan om altijd houdbare melk te kopen. Mijn dochters vonden houdbare melk een stuk lekkerder dan dagmelk. Het is kennelijk ook maar net wat je gewend bent. Mij maakt het niet zo veel uit. Ik gebruik de melk alleen ergens in: havermout, (oplos)koffie etc. Wat nieuw is: sinds kort is de houdbare melk duurder dan de verse melk! Verbazend maar waar! Dus koop ik nu verse melk. Niet te veel tegelijk, want anders wordt het zuur.

12 opmerkingen:

  1. Ja, absurd. Ik kocht ook altijd houdbare melk. Maar met stappen van centen ging de prijs omhoog. Alsof het daardoor niet opvalt.
    Wedden dat A.H. in de prijzenslag die komt de houdbare melk verlaagd (nadat ze de prijs eerst opgevoerd hebben)
    Ik eet mijn havermoutontbijt nu zonder melk, met heet water. Zoals de Schotten van oorsprong deden.
    Nog zo'n stiekeme prijsverhoging met centen per keer. De prijs van de Euroshopper chips paprika en naturel is in drie jaar tijd bijna verdubbeld van 41 cent naar 71 cent en is nu bijna net zo duur als de andere chips. Een prijsverhoging van 74% !
    Ik blijf op de kleintjes letten, ook bij A.H.,en chips koop ik nu alleen nog maar als er een feestje is.

    Groet,Greet

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Dat was me nog niet opgevallen! Ik koop ook altijd houdbare melk, maar ik zal eens wat beter moeten opletten op de prijzen, geloof ik...

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Zelf ben ik als kind opgegroeid met houdbare melk uit plastic flessen. Nu is houdbare melk bijna alleen nog maar in pakken te koop.

    Zelf drink ik het liefst verse melk, vooral nu het in prijs toch niet zo veel meer uitmaakt.

    Wel heb ik altijd een paar pakken houdbare melk op voorraad, zodat ik nooit misgrijp naar melk.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Dat is apart ja! Zelf lust ik geen houdbare melk en ik gebruikte het als ik vla maak, omdat het goedkoper was. En ik heb altijd een pak op voorraad zodat ik vla kan maken als ik zin heb.
    Hier in Duitsland is de houdbare melk net zo duur als de verse. Halfvolle melk is € 0,59 per liter en volle melk is € 0,65 per liter.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Komt misschien doordat houdbare melk beter is voor cappuccino schuim. Hierdoor in populariteit en dus prijs gestegen?

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Ik had het niet gemerkt, want ik koop nooit melk. Vroeger wel veel gedronken, maar ik vind het niet lekker meer, voel me er niet lekker op en ik werd er dik van. Bovendien is het moeilijk te verteren voor het lichaam, Zure zuivel is veel gemakkelijker te verteren, bijvoorbeeld yoghurtdrink. Ik neem elke dag een glas optimel. Veel gezonder.
    Ik ben er van overtuigd dat (te veel) melk slecht is: gek he, dat mensen uit Azie die nooit zuivel nemen geen last hebben van botontkalking en hier in het westen het een probleem is? Ik denk dat het calcium in melk juist afbreekt . Verschillende onderzoeken hebben het ook uitgewezen, een paar jaar geleden ook in tvprogramma Kassa geweest. Maar goed,het mag nog niet echt naar buiten want dan stort er wel een stuk economie in elkaar..komt wel een keer, duurt vast niet lang meer
    Koeienmelk is voor kalfjes, niet voor mensen bedoelt

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Optimel is ook van melk gemaakt dus je redenering klopt niet.

      Verwijderen
  7. Wij gebruiken houdbare melk ook altijd op de camping; en het was mij al lang opgevallen, dat de houdbare melk duurder is als verse melk. Maar ik vind het wel heel makkelijk om in de caravan een paar pakken houdbare melk op voorraad te hebben buiten mijn kleine caravankoelkast!Groet, Tineke

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Ik had al wel op gemerkt dat de houdbare melk flink duurder geworden is.
    maar had nog niet ontdekt dat de verse melk nu goed koper is.

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Bij de Lidl is houdbare volle melk even duur als dagverse volle melk. Van de halfvolle melk weet ik het niet. Geartsje

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Dankjewel voor je blog. Ik wist wel dat houdbaar veel duurder was geworden, die koop ik altijd. Maar vandaag dus even gekeken voor vers, in ieder geval voor dochter, die drinkt volle melk en die was 10 cent goedkoper!! Dankzij zuinigaan doe ik nu weer iets zuiniger aan!

    BeantwoordenVerwijderen
  11. ik woon in belgie, prijzen zijn daar weer anders. Houdbare melk bij de aldi 59 cent per liter, weet zo gauw niet hoeveel het kost bij andere supermarkten (veel keus in merken). Verse is niet te koop in aldi of lidl wel in bv Carrefour, daar kost het 1,40 per liter (geen halve of 2 liter pakken, keus uit 2 merken halfvol en vol). Ik drink veel liever vers, weet nu al wat ik volgende week ga kopen als we een dagje in NL zijn

    BeantwoordenVerwijderen