zondag 30 maart 2025

Repaircafé deel 2

Weken geleden schreef ik over het Repaircafé. Ik had daar een lamp naar toe gebracht. Het snoer was doorgesleten en dat snoer moest vervangen worden. Dat Repaircafé is alleen op vrijdag open en op die dag wordt er gewerkt.
Eigenlijk verwachtte ik op die vrijdag de 31e januari dat mijn lamp ter plekke gerepareerd zou worden en dat ik hem dan weer mee naar huis kon nemen.
Dat liep anders, heel anders.
Van mijn verwachtingen klopte helemaal niets.
Er ging 1 week voorbij, er gingen 2 weken voorbij. Nog steeds geen bericht! Ik keek in de spam van mijn e-mail, maar nee, ook daar geen bericht.
Er ging nog weer een week voorbij, toen bleek het vakantie te zijn en was het Repaircafé dicht.
Op een foto op hun facebook-pagina, zag ik mijn lamp op een kast liggen.

vrijwilligers bezig met reparaties


Op vrijdag 14 maart  stuurde ik ze een mailtje om te vragen naar de stand van zaken.
En wat blijkt?
Ze waren er net mee bezig en ik kon de lamp aan het einde van de middag op komen halen.
Helaas kon ik op die vrijdag niet komen, want op vrijdagmiddag pas ik vanaf een uur of 3 altijd op.
Dus wandelde ik er op vrijdag 21 maart naar toe.
En toen bleek dat de lamp toch nog niet klaar was. Ik had er een mailtje over gehad, maar dat had ik over het hoofd gezien, mijn fout.
De reparatie zou gereed zijn aan het einde van de middag, maar dan was ik weer verhinderd, wegens oppassen.
Afgelopen vrijdag deed ik een nieuw, geslaagde, ophaalpoging.
En nu is mijn lamp weer veilig te gebruiken!
Een nieuwe lamp uit dezelfde winkel zou mij nu €19,99 gekost hebben.
De kosten voor mij?
Die waren €0,00, doordat het een gerecycled snoer was uit een andere vestiging. Een snoer van een apparaat dat niet meer te redden was.
Ik mocht wel wat doneren.
En dat heb ik gedaan.
Daarom heb ik €3,- gedoneerd. *

Het verhaal wordt vervolgd, want ik bracht opnieuw iets naar het repaircafé, weer een lamp.
Daarover later meer.

Nog even voor de duidelijkheid: de gemeente Groningen wil op korte termijn, namelijk al in 2030, afvalvrij worden. Daarom stimuleert de gemeente de 15 repaircafés die in Groningen actief zijn. Op de site van de gemeente: Hulp vragen is altijd een goed idee. Er zijn mensen die het leuk vinden om jou te helpen repareren. Veel van die mensen hebben zich verzameld rond zogenoemde repaircafés. Daar kun je je kapotte spullen, meestal gratis, samen maken. Een vrijwillige bijdrage in de kosten is altijd welkom. Je kunt er bijvoorbeeld ook terecht voor gereedschap dat je zelf niet hebt. Of voor advies: ‘Is dit nog de moeite waard om te repareren?’

Ik ben blij dat ik de lamp niet hoefde weg te gooien en hem nog steeds kan gebruiken. Dat scheelt weer afval!


5 opmerkingen:

  1. Geweldig wat je schrijft over het repaircafé. Want ik denk dat heel veel mensen nog steeds niet weten dat dit bestaat.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Werken ze ook maar een dag per week? Ja dan is het logisch dat er enige tijd overheen kan gaan voor het klaar is. Vaak is reparatiewerk nog tijdrovender dan iets nieuwe maken. Materialen en gereedschappen bij elkaar zoek vergt veel tijd.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Het zijn vrijwilligers hè, het is al heel wat om je eigen tijd op te offeren om andermans spullen te repareren.

      Verwijderen
    2. Ja dat weet ik dat het vrijwilligers zijn, daar gaat mijn vraag ook niet over toch? Het gaat om de openingstijden. En als er niet genoeg vrijwilligers zijn zal het niet anders kunnen een dag per week.

      Verwijderen
    3. @Lot: ze zijn 1 middag per week open. Ik weet niet of de vrijwilligers 's ochtends ook al bezig zijn met reparaties, maar misschien ook niet, en zijn ze er alleen op vrijdagmiddag.

      Verwijderen

Reageren is leuk, graag zelfs, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie (bijvoorbeeld complottheorieën of fascistische opmerkingen) worden niet geplaatst.

Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.