woensdag 23 april 2025

Mijn nieuwe elektrische kookplaatje

Ooit bezat ik een kookplaatje, naast mijn gaskookplaat, waar ik normaal gesproken op kookte. Gekregen van mijn ouders omstreeks 1981. Ik bakte er vis op in de schuur en vriend kookte er fietskettingen in uit. Het koken in water met veel afwasmiddel maakte gestold smeermiddel vloeibaar en waste de aanhangende viezigheid uit de ketting. Vriend had als hobby het repareren van fietsen.
Waarschijnlijk deden we destijds ook andere dingen met het kookplaatje, maar dat herinner ik me niet meer. Dat elektrische kookplaatje deed het lang, maar op zeker moment was het stuk en het is toen niet vervangen.

Nu wil ik meer stroom verbruiken en ik wil iets hebben waarop ik kan koken als er een gas-storing is.
Dus soms niet koken op gas, maar met stroom. Ik had al een oven en een magnetron waarmee ik kan koken, hoewel ik de magnetron nauwelijks meer gebruik om te koken, maar alleen om op te warmen.

Sinds kort heb ik een elektrische kookplaat aangeschaft. Een eenpitter, net als vroeger.

Bron foto: het bedrijf waar ik het artikel kocht

Hij heeft verschillende standen, net als bij een gasbrander.  Stand 1, 2, 3, 4, 5 en max.

Bron foto: het bedrijf waar ik het artikel kocht

Ik heb hem al verschillende keren gebruikt. Hij warmt snel op en door de verschillende standen voldoet hij prima, ook voor sudderen. De snelkookpan komt mooi snel op stoom.
En het stroomverbruik valt mij mee!  Hij gebruikt
1500 W.

11 opmerkingen:

  1. Wij gebruiken bij zon een inductieplaat om te koken. Een los apparaat net als dat van jou, staat naast het gasstel. Veel dingen kunnen we overdag al koken en die hoeven dan 's avonds slechts een minuutje in de magnetron. Of we eten ze op kamertemperatuur in salades.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Heb je uitgerekend hoe lang je erop moet koken om de aanschafkosten terug te verdienen? Ben ik wel benieuwd naar!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Het kookplaatje was niet duur. Het kostte €24,90. Als ik behalve de kosten van het gas, het vermijden van hoge terugleverkosten meereken, dan heb ik het plaatje vrij snel terugverdiend.

      Verwijderen
  3. Ik heb er enkele van in huis, gekocht toen het gas zo duur werd. Na het koken, zet ik een ketel water op de plaat, en kan ik na de maaltijd afwassen met heet water, verwarmd met de restwarmte.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Wij koken inductiekookplaat hebben wel pech als gas uitvalt gr nel uit Ridderkerk

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Hoi Nel,
      Wij hebben in de schuur een campingbrandertje met gasfles. Als de stroom uitvalt, hebben wij niets aan de inductiekookplaat.
      Met het campingbrandertje kunnen we in ieder geval een eenvoudige maaltijd maken.

      Verwijderen
    2. Die hebben wij ook in schuur maar staat al jaren en ook nog twee gas potjes

      Verwijderen
    3. Hebben wij ook in schuur met twee potjes aar staat al jaren

      Verwijderen
  5. Ik ga ,als de stroom op moet 🥺, een dementie plaatje,zo heten die dingen echt ,best aan de prijs , kopen. Die heeft een timer van 15 minuten. Genoeg om iets aan de kook te krijgen en het dan verder in een hooimadam te laten garen .

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Jaren terug, gelijk met de zonnepanelen, heb ik een inductiekookplaat aangeschaft. Omdat we altijd tussen 13.00 en 15.00 uur warm eten gebruik ik meestal onze ‘eigen elektriciteit’ .

    BeantwoordenVerwijderen

Reageren is leuk, graag zelfs, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie (bijvoorbeeld complottheorieën of fascistische opmerkingen) worden niet geplaatst.

Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.