Mijn museumkaart heb ik dit jaar nog maar weinig gebruikt! Daar moet ik nodig iets aan doen.
Nou ja, moeten, op zich komt het geld goed terecht, of ik er nu gebruik van maak of niet.
Maar ik heb nog wel wat wensen.
Nummer 1 op mijn lijstje: M*
Het museum van Henk Helmantel in Westeremden. Net dicht genoeg bij mijn huis om er zelf heen te kunnen fietsen. Waarom op nummer 1? Omdat Helmantel 81 jaar is en het best wel eens zou kunnen wezen dat het museum binnenkort ophoudt te bestaan wegens zijn hoge leeftijd of misschien zijn overlijden. Het is een klein museum, maar toch zeker de moeite waard. Ik bezocht vorig jaar een expositie van zijn werken in het Jopie Huisman museum in Workum en was onder de indruk.
![]() |
| dit schilderij vond ik toen prachtig! |
Nummer 2. M*
Museum Belvedère in Oranjewoud, bij Heerenveen.
Het probleem met dit museum is, dat er geen OV is dat echt in de buurt stopt. Voor de deur of bijna voor de deur bedoel ik. En het is te ver om te fietsen.
Maar ik denk, dat ik de wandeling van twee keer bijna 1,5 kilometer wel aan kan. Met die kilometers ben ik er natuurlijk nog niet, want ook in het museum moeten stappen gezet worden, anders zie ik geen snars van de aanwezige kunst. Ik zou vooral de werken van Jan Mankes willen zien.
Nummer 3. Part.*
Museum Møhlmann in Appingedam
Tekst op de site: Sinds de vestiging in 2008 in Noord-Nederland wordt dit unieke
kunstenaarsmuseum ook wel ‘De Parel van het Noorden’ genoemd.
Liefhebbers van oude en hedendaagse herkenbare kunst (van Mankes tot
Møhlmann en van Rembrandt tot Röling) zijn hier uren zoet. Een vaak
gehoorde positieve klacht: “het is te veel om in één keer te zien”.
Nou dat wil ik wel zien!
Bereikbaar op mijn driewieler.
Nummer 4. M*
Museum de Fundatie
Dat is 12 minuten lopen van het station in Zwolle.
Dit museum heb ik nog nooit bezocht en ik wil een bezoek combineren met bezoeken aan familie in Arnhem en Nijmegen. Eigenlijk zeg ik het verkeerd, ik wil voor 1 maand een vrij reizen abonnement voor de trein nemen. Nederland Dal Vrij of eigenlijk een NS flex dalvrij. Voor 65+ €59,95 per maand. Of misschien Weekend Vrij voor maar €29,-.
En als ik dan toch een maand een treinabonnement heb, wil ik misschien nog wel meer musea zien. Maar dat komt later.
M* = gratis met museumkaart.
Part= partikulier museum. Entree €12,50

Mooie plannen. En aangenaam weer gewenst
BeantwoordenVerwijderenJe gaat toch niet op 1 dag naar Zwolle, Arnhem en Nijmegen ? Waarschijnlijk bedoel je met het NS abonnement. De Fundatie is de moeite waard, maar is wel langer lopen dan die 10 minuten. In Arnhem is trouwns ook een mooi museum.
BeantwoordenVerwijderenNee, ik ga zeker niet op 1 dag naar Zwolle, Arnhem en Nijmegen voor de activiteiten die ik van plan ben. Daarvoor is een dag veel te kort en schiet mijn energie ook te kort. Ik wil dat over 3 dagen binnen 1 maand verdelen.
VerwijderenIn Museum Arnhem was vorig jaar een uitgebreide tentoonstelling van Jan Mankes . Jammer dat je die hebt gemist,
VerwijderenHet konijntje van Mankes, dat is alle moeite waard.
BeantwoordenVerwijderenEen NS dal vrij zomer maand abonnement kost in augustus toch maar 49, ---. Geldig t/m 31 augustus. Dat is toch die speciale actie van de NS.
BeantwoordenVerwijderenEr is meer:Museum Belvédère presenteert de eerste overzichtstentoonstelling van het werk van de Schotse schilderes Wilhelmina Barns-Graham (1912–2004) op het Europese continent.
BeantwoordenVerwijderenIk hoorde van een aantal mensen dat dat een hele boeiende tentoonstelling is
Jannie
Een dal vrij maand abonnement kost in augustus toch maar 49,--. Speciale zomeractie van de NS.
BeantwoordenVerwijderenOh is Mohlman weer open? Prachtig museum!
BeantwoordenVerwijderenJa, het is weer geopend!
VerwijderenAls je ook ns dal samen met 7 keuzedagen hebt hou er dan rekening mee dat als je een dal flex abonnement neemt je je resterende keuzedagen kwijt raakt. Maar je kan (alleen vandaag nog) een dal vrij maandkaart op het ns station voor 49 euro op je ov kaart zetten. Dit is een maandkaart dus geen abonnement zo als dal flex vrij. Je betaalt die 49 euro dus meteen. (flex wordt automatisch van je rekening afgeschreven)
BeantwoordenVerwijderenEven een vraag tussendoor,ik zie Huisvlijt jiet meer tussen de bloglijst staan?
BeantwoordenVerwijderenHad ik ook al naar gevraagd maar geen antwoord helaas…
Verwijderen