Mijn bril was beschadigd door de val in juni met mijn driewieler. Niet ernstig beschadigd, maar wel een beetje. Lees hier meer over de val.
Mijn zonnebril beviel mij niet goed, doordat de glazen te donker waren. Als ik met die zonnebril een winkel in loop, zie ik niets meer.
Aangezien ik bij een opticienketen maandelijks spaar voor 1x in de 2 jaar een nieuwe bril met varifocusglazen en mijn jongste dochter daar ook spaart, maar dan voor een enkelvoudige bril, gingen we naar de opticien voor een oogtest en om een nieuwe bril uit te zoeken. Beiden hadden we 2 vouchers bij elkaar gespaard, goed voor 2 gratis brillen. We komen eigenlijk maar 1x per 3 jaar een nieuwe bril uitzoeken, het gespaarde blijft dan staan tot een volgende keer. Nu konden we dus beiden 2 brillen halen. Zowel een wat lichtere zonnebril als een gewone bril op sterkte. Net wat ik nodig heb!
Uit de oogtest bleek dat er niets veranderd was in de sterkte van de glazen. Dus mijn oude brillen kunnen zonder meer dienen als reservebrillen mocht er iets mis zijn met de nieuwe brillen. Eigenlijk heb ik in mijn leven nog nooit een reservebril nodig gehad, maar voor het geval dat, is het fijn om tijdens vakanties of zo, een reserve achter de hand te hebben.
![]() |
| mijn nieuwe kleurige bril op mijn neus! |
Er was één leuke kleurige bril. Die zat meteen goed en dus die moest het maar worden, want ik vond hem prachtig!
Een wat saaier montuur werd mijn nieuwe zonnebril, met 75% kleuring van de glazen, dus met een goede bescherming tegen het zonlicht, maar minder donker.
De gewone bril was het eerste klaar. Ik was eerst van plan beide brillen tegelijkertijd op te halen en te wachten totdat ook de zonnebril klaar was. Maar ik bedacht me. Vaak doet een nieuwe bril na verloop van uren toch ergens pijn. Op mijn neus of achter mijn oren. Eerst één ophalen en een dag dragen en kijken of de bril werkelijk goed zit, was een veel beter idee. Dat had ik goed gedacht, want na ongeveer 4 uren begon mijn mooie kleurige bril pijn te doen op mijn neus. Toen kon ik, toen de zonnebril klaar was, meteen de pijnlijke neussteun laten verstellen. Of de zonnebril werkelijk na uren dragen goed zit, dat is afwachten, misschien dat ik daar volgende zomer pas achter kom!

Het goed zitten van een bril is zo belangrijk. Hij staat je leuk
BeantwoordenVerwijderenDat is een leuke bril!
BeantwoordenVerwijderenGroet, G
Hij ziet er leuk uit. Goede keuze en hopelijk zit 'ie nu gewoon lekker. Maar ik heb het vermoeden dat "sparen voor een bril" via zo'n maandelijks afschrijfsysteem eigenlijk heel duur is. Mijn schoonmoeder doet het ook, trouwens. Waarschijnlijk kun je veel goedkoper een mooie bril krijgen door hem gewoon zelf te kopen op het moment dat je 'm nodig hebt bij de winkel die op dat moment een mooie bril voor een goede prijs heeft. Het is misschien handig voor mensen die moeite hebben om geld te sparen voor zo'n grotere aankoop zoals een bril, maar zo zit jij niet in elkaar.
BeantwoordenVerwijderenIk ben te lui om het precies uit te zoeken, maar mijn vermoeden is dat dit vooral de winkelketen veel geld en vaste klanten oplevert...
Mijn man heeft een 24*5 euro om het jaar een bril plan.
VerwijderenEn dan is er meestal een 2e gratis.. en dan heeft ie voor 60 euro per bril een nieuwe. Laatst was er een catastrofe en moest er tussendoor een nieuwe komen.. 190 euro.
Sparen voor een nieuwe bril, en na twee of drie jaren gaan uitzoeken levert natuurlijk geen ‘gratis’ bril op 🧐🤓.
BeantwoordenVerwijderenMaar leuk montuur heb je nu op.
Het is inderdaad niet echt gratis. Door het sparen hoefden we nu niets te betalen.
VerwijderenHeel leuk montuur.
BeantwoordenVerwijderenIn maart en april ben ik aan beide ogen aan staar geopereerd, ik had niet de keus om er multi focus lenzen te kiezen. Mijn ogen zijn erg verschillend en ik zou toch een bril erbij nodig hebben.
Ik kon kiezen ver weg goed kijken of dichtbij. Ik koos voor ver weg, daardoor kan ik nu grotendeels zonder bril o.a. autorijden en TV kijken
Maar op laptop lezen kon niet goed en gebruikte ik een leesbril sterkte 2 voor. Echt een tijdschrift of boek lezen moest met leesbril sterkte 3. Kruitvat had aanbieding 2 brillen voor de prijs van 1 en ik schafte er een paar aan, ook gekleurde om overal in huis een bril beschikbaar te hebben.
Er wordt geadviseerd pas na een paar maanden na staaroperatie te laten meten wat nog beter kan met bril en ik heb nu een zgn beeldschermbril en een leesbril gekocht. De eerste simpel goudkleurig Ray Ban montuur en de leesbril lekker kleurig met een groene onderkant en schildpad bovenkant.
Het was even een uitgave ondanks de vergoeding van zorgverzekering maar ben er wel heel blij mee.
Ik heb niets aan een leesbril van de drogist doordat ik een vrij sterke cilinder in mijn glazen nodig heb. Bovendien heb ik niet bij beide ogen dezelfde sterkte nodig. Bij de het ene oog een plus glas en het andere oog een min glas.
VerwijderenIk kon me er redelijk mee redden, mede omdat mijn beste oog rechts zo dominant is. Maar nu met aangemeten leesbril ook met cilinder merk ik wel goed het verschil.
VerwijderenSuperleuke bril met aldie kleurtjes.
BeantwoordenVerwijderenIk heb al jaren meekleurende glazen in mijn bril. Lekker handig, geen zonnebril meer nodig. Er is ook een nadeel aan, na +/- 2 jaar komen er vlekken in de glazen als ze gaan kleuren maar daar is mee te leven. En het maakt niet uit of je een goedkopere bril of een hele dure hebt. Ik spreek uit ervaring.
BeantwoordenVerwijderenWat een leuke bril, staat je ook goed Aaf! Hoop dat het de opticien lukt om hem zo te stellen dat ie geen pijn meer doet.
BeantwoordenVerwijderenGisteren laten stellen, maar toen deed hij 's avonds nog steeds pijn en dus vandaag nog een keer en het lijkt nu goed. De bril zit nu lekker.
Verwijderen