dinsdag 23 september 2025

Ik ben tegen fascisme, jij bent tegen fascisme, de Tweede Kamer is .....

.....   tegen de mensen die tegen het fascisme zijn, tegen de ideologische Antifa bewegingen. 
Althans de Tweede Kamer is er in meerderheid tegen.

Er werd een door FvD ingediende motie aangenomen. Die motie luidde als volgt:
"Constaterende dat de Verenigde Staten hebben besloten om antifa als terroristische organisatie aan te merken; overwegende dat ook in ons land antifa-cellen actief zijn die politici bedreigen, bijeenkomsten verstoren, studenten en journalisten intimideren en er niet voor terugdeinzen om geweld te gebruiken; verzoekt de regering om antifa ook in Nederland als terroristische organisatie aan te merken."

Dus onze volksvertegenwoordiging vindt de diverse antifa bewegingen terroristisch, terwijl dat volgens onze grondwet helemaal niet mag, dergelijke bewegingen als terrorisme aan te merken. Je wilt als land namelijk niet dat een regering de politieke concurrentie op die manier uitschakelt. 

Eigenlijk ben ik onthutst en verontrust dat de motie aangenomen is. Ben ik nu ook een terrorist omdat ik tegen fascisme (en racisme, nazisme, seksisme en nog veel meer) ben? 
Het lijkt mij nog steeds van het grootste belang om tegen fascisme te zijn, ik wil hier in Nederland geen rechtse autocraat aan de macht die ons land net als Trump omtovert tot een enge rechtse dictatuur. 

Verwijzend naar de naam van dit blog: laten we zuinig zijn op onze democratie en ons verre houden van fascisme en ander rechts extremisme!


35 opmerkingen:

  1. Ik las,dat het juridisch ook moeilijk is om op te treden. Wel als mensen van Antifa anderen bedreigen of demo's verstoren

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Het is met name vreemd als je ziet welk geweld er zondag gebruikt is tegen politie, horeca etc.
    En dan een beweging tegen facisme veroordelen? Die voor facisme zijn in mijn ogen een veel grotere dreiging.
    Groet, G

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Eens, al is links extremisme nog enger. Dat toornt mijns inziens meer aan onze vrijheid v mening.

    Geweld, welk extremisme dan ook, zowel fysiek als in woord moet eerder, duidelijker en zwaarder gestraft worden.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Kun je dat uitleggen? Wat toornt er aan onze vrijheid van meningsuiting? Rechts extremisme toch? Zoals wat er nu in de VS gebeurt?

      Verwijderen
    2. De Baader-Meinhof-bende was extreem links, zegt dat genoeg?
      In een communistisch regime zou ik ook niet willen leven.

      Verwijderen
    3. Rechts extremisme vermoordde miljoenen mensen, Joden in de Hitlertijd bijvoorbeeld. Ook in het Spanje van Franco, het Argentinië van de militaire junta in de jaren 1976-1983 en het Chili van Pinochet werden erg veel mensen vermoord.
      Dat extremisme vind ik erg eng en hoop dit nooit mee te maken.

      Verwijderen
    4. Vergeet de RAF in Duitsland niet!

      Verwijderen
    5. De RAF was een terroristische organisatie die door middel van zware terreur doelen wilde bereiken op een antidemocratische manier.

      Verwijderen
    6. Ze vallen toch onder extreem links!

      Verwijderen
    7. Gewelddadig en terroristisch extreem links zijn is niet gelijk aan antifascistisch zijn. Volgens mij is dat toch echt wat anders.

      Verwijderen
  4. Eens, Ik ben tegen fascisme, voor democratie.
    Ik ben voor elkaar letterlijk en figuurlijk de ruimte geven, met respect voor de verschillen die er nu eenmaal zijn tussen mensen. En GEEN geweld gebruiken.
    Laten we allemaal gaan stemmen op 29 oktober op een partij die democratische is en de grondwet respecteert.
    Groet Mariëtte

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Ik was en ben inderdaad ook verbijsterd. Op deze manier kun je herdenking van 4mei afschaffen, want dan herdenk je anti fascisme. Al die politici die anti-semitisme af zeggen te keuren, stemden voor deze motie. Hoe dan?

    Alle geweld is slecht, maar voorlopig zie ik meer fascistisch geweld dan geweld van de zogenaamde 'antifa cellen'. En het fascistische geweld van afgelopen zondag wordt misschien afgekeurd, maar ondertussen wel aangewakkerd.

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Uiteraard eens maar ik lees hier in de reacties ook dat links extremisme veel erger is. Wat bedoelen ze dan? Een paar pro-palestina demonstranten die in Amsterdam de boel hebben vernield? Het werd meteen door iedereen, ook door "links", afgekeurd en inmiddels zijn ze veroordeeld. Er zijn daarbij geen mensen bedreigd of gewond geraakt, er was alleen materiële schade. Erg genoeg en totaal zinloos maar van een andere orde. Of bedoelen ze de klimaatactivisten die op de snelweg gaan zitten? Heel irritant, vind ik ook, maar het is niet hetzelfde of je je geweldloos laat wegslepen of dat je de politie te lijf gaat met grof geweld, auto's in de brand steekt en paarden bekogeld. Ik vind het ook wel een verschil of je demonstreert voor een schonere planeet of tegen de uitroeiing van de Palestijnen in Gaza of tegen asielzoekers en AZC's, Nederland voor de Nederlanders wil en "Sieg Heil" roept. Het is niet voor niks dat de Nederlandse veiligheidsdiensten al tijden waarschuwen voor extreemrechts geweld. We zagen het al bij de boerenprotesten en zaterdag hebben ze opnieuw gelijk gekregen.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Uit verder onderzoek blijkt dat het waarschijnlijk om voetbal hooligans gaat die deze demonstratie als excuus gebruiken. En helaas is dat wel vaker het geval.

      Verwijderen
  7. Van deze afkorting had ik nog niet gehoord, ondanks dat ik uitgebreid het nieuws volg, kranten en talksshows lees en zie. Maar wat het nu exact betekent is me nog steeds niet helemaal duidelijk. Ga me er eens verder over inlezen. Mijn eerste indruk is dat er nu wel erg veel op een hoop wordt gegooid.

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Ooit werd Nelson Mandela ook terrorist genoemd... Het woord terrorisme zegt mij ook niet zoveel, ik heb het idee dat het vooral bij bepaalde groepen wordt gebruikt (en bij politieke tegenstanders die men het zwijgen wil opleggen).

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Helemaal mee eens.
      Ik ben groot voorstander van vrijheid van mening, zolang je anderen niet schaadt (racisme, discriminatie etc)!
      Zonder grijheid van mening is er al geen sprake meer van een democratie.
      Demonstratie is een grondrecht. Demonstreren doe je zonder geweld.

      Verwijderen
    2. Wat vind je van de suffragettes?
      https://www.theguardian.com/politics/2018/feb/06/the-role-of-violence-in-winning-votes-for-women-and-men
      Zou er vrouwenkiesrecht gekomen zijn zonder geweld? Ik betwijfel het.

      Verwijderen
  9. Ben het helemaal met je eens Aaf! Jeltje

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Ik ben het er mee eens.
    Net zoals ik het helemaal eens ben met Lubach gisteravond!!!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Inderdaad Lubach zette alles op een rijtje. De moeite waard om het terug te kijken!

      Verwijderen
  11. Ik ben zo ongeveer anti alles onderhand. Anti staking voor loonsverhoging. (Sinds 2015 netto zelfde inkomen, geen cao). Anti demonstratie, er is altijd wel niets en het begint met de strot uit te hangen de versieringen en hinder en troep.

    Anti politiek, antimedia, anti internet.
    Man de wereld zou zo mooi zijn als er maar 100000 van ons over de hele bol verspreid zouden zijn waarbij je 80% nooit van je leven hoort of ontmoet.

    Ik ben niet propalestina of anti Israël. Ik ben ze allebei moe. Ze doen aan beide kanten van de streep akelige dingen en zijn geen van beide nog welwillend het op te lossen geloof ik zo onderhand. Het nut van een demonstratie hieromtrent ingaat mij dus ook inmiddels.

    Er wordt toch nergens naar klootjesvolk geluisterd om het leven op d e planeet voor het geheel te verbeteren.

    BeantwoordenVerwijderen
  12. Ik ben tegen geweld en vandalisme van welke groepering dan ook of dat nu links of rechts is en het doel heiligt niet de middelen. Johmar

    BeantwoordenVerwijderen
  13. Ik vraag me af wat er tegenwoordig onder fascisme verstaan wordt.
    Veelal kritische/andersdenkenden, rechts van het midden ( al snel extreem rechts genoemd), ex wappies, Joden, vrouwen die ervoor kiezen voor hun gezin te zorgen ipv de kinderen naar de opvang te brengen, mensen met een moestuin enzovoort

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Antidemocratisch, leugens en propaganda, geweld en intimidatie om je doel te bereiken, altijd een persoon of bevolkingsgroep overal de schuld van geven en mikpunt maken van haat: dat is het in het kort.

      Verwijderen
    2. Dank voor deze uitstekende omschrijving!

      Verwijderen
  14. Extremisme is nooit goed, of het nu links of rechts is.
    Kranten werken zéér mee aan een bepaald gedachtengoed en manipuleren hun lezers. Geloof niet alles wat ze brengen.
    Verder komen onze politie agenten in het nauw die alleen hun werk doen.
    Kranten blurren verdachten, maar agenten komen gewoon in beeld. Ik vind dit misselijk.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Conclusie Aaf leest de Volkskrant, en beinvloed haar?

      Verwijderen
    2. @ Anoniem van 18:39 uur; ik vind dat de Volkskrant mij als lezer niet manipuleert. De berichtgeving is onafhankelijk naar mijn oordeel. En ik heb in die krant geen foto's gezien met geblurde gezichten, politie van de ME met helmen en doorzichtige gezichtsbescherming, verdachten zoals ze daar rondliepen. Die verdachten doen zelf aan doxing door foto's van agente te publiceren op social media en te vragen waar deze personen wonen. Dat is inderdaad misselijk!
      @ Anoniem van 20:49: Ik lees naast andere media ook de Volkskrant, maar ik heb geen beïnvloed haar. Mijn haar is net als anders. En als je het anders wilt lezen, ik beïnvloed ook niet de Volkskrant.

      Verwijderen
    3. Anoniem van 18.39, uit welke betrouwbare bron heb je vernomen dat kranten onwaarheden brengen en manipuleren?

      Verwijderen
  15. Inderdaad. Zomaar achter grote broer USA aanhobbelen is geen goed idee, want dat is niet meer de USA die ons land van de fascistische bezetter bevrijde, lang geleden. In wat voor land wonen wij, als ons parlement anti-fascisme verbiedt? Dat er links extremisme bestaat, maakt rechts extremisme niet goed.

    BeantwoordenVerwijderen
  16. LEES: https://ellentimmer.com/2025/09/24/aml-cft-62/

    BeantwoordenVerwijderen
  17. Het Holocaust museum in de USA heeft een (antifascistische) poster verkocht: met de tekst:

    Early Warning Signs of Fascism

    Powerful and Continuing Nationalism
    Disdain For Human Rights
    Identification of Enemies As a unifying cause
    Supremacy of the military
    Rampant Sexism
    Controlled Mass Media
    Obsession With National Security
    Religion and Government Intertwined
    Corporate Power Protected
    Labor Power Suppressed
    Disdain For Intellectuals & and the Arts
    Obsession With Crime & Punishment
    Rampant Cronyism & Corruption
    Fraudulent Elections

    BeantwoordenVerwijderen

Reacties zijn welkom, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie worden niet geplaatst.
Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.