vrijdag 21 november 2025

Een knobbeltje

Op de grens tussen tandvlees en bovenlip ontdekte ik een knobbeltje. Dat harde stukje zit ter hoogte van de  punt titanium schroef die in mijn kaak zit.  Pijnklachten had ik niet. 
Die schroef zit daar in mijn kaak omdat er binnenkort een kunsttand op die schroef geplaatst wordt. De hoektand die er zat, kon niet behouden blijven en moest getrokken.
 Ik koos voor een implantaat, een duur en langdurig proces voordat ik weer een mond vol tanden zal hebben. Lees er hier meer over

Ik vertrouwde dat knobbeltje niet en belde naar kaakchirurgie. Mogelijk is het niets bijzonders, maar ik wilde graag dat er naar gekeken werd. 
Misschien zit er een ontsteking? 
Misschien is het een cyste zoals ik die ook op mijn vingers heb? 
Of een gezwel? Doordat de zoon van van een goede kennis nog voor zijn achttiende jaar een gezwel in zijn kaak had, dacht ik toch aan die mogelijkheid. Gelukkig is het met die zoon goed afgelopen en gaat het hem goed, al weer járen.

Ik kon snel op het spreekuur komen. De kaakchirurg keek en voelde en duwde. 
Ze kwam tot de conclusie dat het knobbeltje ter hoogte van de punt van de schroef, de punt van de schroef is! Ze had dit nog nooit eerder gezien, en bij de vorige controle was er nog niets te zien, maar blijkbaar is er bot rond de schroef verdwenen! Dat heeft consequenties voor de kunsttand, de kroon, want mogelijk kan die helemaal niet geplaatst worden, als blijkt dat de schroef niet goed vastzit. Dan zou ik een wiebeltand krijgen, net als mijn kleinkinderen, alleen dan eentje compleet met schroef. 
Tijdens de volgende afspraak wordt het tandvlees open gemaakt en wordt ter plekke bekeken hoe de schroef in het bot zit en dan wordt besloten of de schroef verwijderd moet worden en ik mogelijk toch een losse tand op een plaatje moet hebben. 

11 opmerkingen:

  1. Jeetje wat lastig! Hopelijk valt het allemaal mee. Lijkt me een pijnlijke operatie.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Jeetje, dat klinkt niet fijn Aaf. Wat goed dat je ermee naar de kaakchirurg bent gegaan omdat je het niet vertrouwde.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Als ik dit lees ben ik blij voor meteen een heel kunstgebit te hebben gekozen. Met tandarts nog de optie implantaat nog wel besproken maar dat zou ook een langdurig en duur process worden en nog maar afwachten of de schroeven het gingen houden.
    10 november zijn er 15 elementen getrokken en meteen kunstgebit ingezet, nu zijn de kaken goed aan het genezen en alles zit prima, al voelt het natuurlijk wel vreemd en kauwen lukt nog niet zo goed. Maar ook dat is een wat langduriger process het wennen aan alles

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Wat en een kaak kwetsbaar bij het ouder worden. Had ook zo'n soort probleem

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Verleden jaar is er in september bij mij een kies getrokken. In december is na een foto geconstateerd dat ik voldoende botaanmaak had. Begin januari afgelopen jaar is de schroef gezet en in juni de nieuwe kies.
    Totaal geen last gehad. Niet van het trekken, plaatse, of de nieuwe kies. Ben er heel blij mee. Dus zo kan het ook.

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Brrrr wat eng, verdwijnend bot. Ik heb ook een titanium plaatje, gelukkig voel ik er weinig van. Sterkte!

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Ik voel je pijn....Ik heb een zelfde soort dlemma. Ik heb sinds mijn latere kinderjaren twee kronen (na een valpartij op m'n rolschaatsen). Die zijn in de loop der tijd twee of drie maal vervangen. Alles ging goed totdat ik dit jaar in mei bij een bezoek aan een van mijn zonen in Yorkshire op straat ergens over struikelde en een van die tanden verloor. Heb de tand opgeraapt en in mijn tas gedaan.... Op een Zaterdag ochtend ver van huis weet je niet goed raad.
    Ben enkele dagen later naar de tandarts thuis gegaan en kreeg ook het advies van 1 of meerdere implantaten. Daar wilde ik niet aan beginnen en nu zit ik met een probleem..... Ik heb nu een voortand tand op een plaatje en ik kan er nauwelijks mee eten. Thuis loop ik liever rond met een gat dan dat plaatje, zeker als er gegeten moet worden..... Dus wat doe ik buitenshuis? Ik kom aan met een tand op een plaatje... En als er gegeten of gedronken moet worden stop ik het ding met plaatje en al heimelijk in mijn tas of zak.... En over enkele maanden heb ik weer een afspraak.... " Diamond Smile" heet de praktijk......

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Ik vind het knap dat je er zo ontspannen in staat.
    Zou overal tegen op zien wat kaak betreft.
    Hoe doe je dat?
    En vindt je de verdoving ook niet eng?
    Kinderachtig misschien van mij, maar onverklaarbare angst voor de tandarts, al ga ik wel trouw hoor.

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Een brug is ook nog een optie, of een frame prothese, die veel vaster zit dan een plaatje.

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Jakkes!! Ik heb 7 implantaten en gelukkig zitten ze muurvast en heb ik 0 klachten. Kreeg de eerste 15 jaar geleden, dus nog een vrij jonge mond destijds. De laatste is 3 jaar geleden geplaatst. Hoop dat ik nu wel klaar ben maar als het moet ga ik er toch weer voor.

    BeantwoordenVerwijderen

Reacties zijn welkom, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie worden niet geplaatst.
Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.