Welkom bij Zuinigaan

Dit weblog gaat over bezuinigen, consuminderen en nog meer, want een mens is tenslotte meer dan alleen een consuminderaar, of zo je wilt een vrek. In '07 kocht ik mijn huis, in december 2018 word ik 66 jaar en mag ik met pensioen, want dan krijg ik mijn AOW. Ik heb een pensioengat van 20 jaar. Ik verkeek mij op de kosten van een koophuis en constateerde dat ik financieel vanaf mijn 66e jaar nogal krap zou komen zitten, vooral vanwege het pensioengat. Dus daar ging ik wat aan doen en op deze weblog vind je mijn berichten hierover.

woensdag 6 juni 2012

Boodschappen in week 22

Een beetje laat, week 23 is al weer ver gevorderd, maar jullie hadden nog de uitgaven week 22 tegoed. Doordat ik tijdens de Pinkster op Ameland was en ik daarnaast 2 scholingsdagen met een overvloedige, deels warme lunch had, zijn mijn uitgaven aan boodschappen in week 22 niet zo hoog. Ook ging ik in deze week nog een keertje uit eten.
Week 22  28 mei tot 4 juni 2012
WAT      *=aanbieding    @=afgeprijsd     WAAR PRIJS
bananen, 2x 5 stuks AH 2,38
galia meloenen, 2x * AH 3,18
milner kaas AH 6,16
afbak croissants C1000 0,57
afbakbroodjes, 1x6 C1000 0,35
trostomaten AH 0,99
ijsbergsla AH 0,69
zongedroogde tomaten AH 1,99
tomatenpuree, 6 blikjes AH 0,42
chocolade mousse, 2x* AH 2,00
limonadesiroop suikervrij, 2 flessen C1000 3,70
mix voor cake AH 1,05
TOTAAL week 22 (mei + juni) 23,48

Opvallend: de voorverpakte bananen zijn al weer duurder. Nu kosten ze €1,19 per verpakking. Tot voor kort waren ze €1,15. In week 9 betaalde ik nog €0,99 per verpakking.  Dat is dus een prijsverhoging van 20% in drie maanden. Ik kies nog steeds een zo groot mogelijk tros en heb dan ongeveer een kilo per verpakking.

6 opmerkingen:

  1. De bananen zijn erg duur. Bij Lidl kosten ze al maanden 1,39 per kilo.
    Op groente en fruit zitten de grootste winstmarges voor supermarkten. Zou logischer zijn dat dat op frisdrank en chips enzo zou zitten.
    Bij Poiesz zijn de bananen nu 0,99 per kilo.

    Groetjes, VeggieMo

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Dat zag ik ook van die bananen, ik nam deze altijd omdat ze zo lekker van prijs waren maar je merkt de prijsstijging nu wel. Snap wel dat dingen duurder worden maar zo snel. paar weken terug nog 1,05 voor betaald en nu vanmorgen bij AH 1.25, ook ik neem dan de grootste, maar dat doe ik overigens met alle dingen die per zak of per stuk gaan. Maandag heb ik een bloemkool gehaald voor 1,-- en er lagen er een aantal heb de grootste 2 uitgezocht en even op de weegschaal gegooid, en uiteraard de grootste genomen.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Wat een kort lijstje.
    Wat ik alleen mis bij je boodschappen lijstjes, eet je heen aardappels, rijst pasta e.d.?

    Die bananen prijs van ah is hier al weken doorgevoerd. Jammer dat deze niet zelf te kweken zijn in de tuin...

    Verder ben ik wel benieuwd wat je zoal eet, e je dat een keer plaatsen?
    Vind het wel knap dat je met zulke lage bedragen rondkomt!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Wat die aardappels, rijst, pasta, polenta etc etc. betreft: ik heb een voorraadkast. Als ik op een gegeven moment 6 kg aardappels koop, dan hoef ik daarna een tijdje niet meer. Dat geldt ook voor pasta, rijst e.d.

      Verwijderen
  4. Bedankt voor je reactie! Vandaar dat het er niet altijd tussen staat :)
    Tips w.b.t goedkoop boodschappen doen is altijd welkom.
    Ik red het niet hoor, beneden de vijftig ut te komen...
    Groetjes rianne
    Bovenstaan de anoniem

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ik zal binnenkort een bericht schrijven over mijn voorraad.

      Verwijderen