donderdag 5 februari 2026

Alles plat, maar ik gelukkig niet 😄

Gisterochtend om half zeven kwam het NL alert binnen. Weeralarm code rood. Ik dacht eerst nog dat ik de wekker veel te vroeg had gezet. Ik hoorde een alarm, maar met mijn slechte oren hoor ik het verschil niet tussen een NL alert en mijn wekker. Maar het was een NL alert. Dringend advies om alleen bij absolute noodzaak je huis te verlaten en alleen 112 te bellen als het echt noodzakelijk is. 
Extreme gladheid!
En inderdaad alles lag plat! Geen zwembad open, scholen dicht ook het hoger onderwijs,de hele dag reden er geen bussen,, geen treinen, winkels gesloten, alle geplande zorg in ziekenhuizen uitgesteld. 
Gelukkig had ik een dag eerder een afspraak bij de kaakchirurg, dus dat had ik al achter de rug en hoefde niet uitgesteld te worden. 

ijslaag in mijn voortuin en op mijn stoepje


Ook vandaag is er nog code geel.Vanochtend. 
Het probleem is, dat die ijslaag gisteren nauwelijks verdween, want dat gaat niet hard als het 0 graden is. En al helemaal niet bij -1. 
Ik had vanmiddag naar de bioscoop gewild, zoals altijd wilde ik daar met de bus naar toe. Maar ik heb mijn reservering voor de film Eternity geannuleerd,  ik weet namelijk niet of het verstandig is te gaan, want ik kan vanuit mijn huis niet zien waar het glad is en of het überhaupt glad is. 
Met mijn driewieler durf ik wel op stap, als ik één keer de hindernis van mijn voortuin heb overwonnen. Eventueel met sokken over mijn schoenen voor het stukje dat ik lopend moet afleggen. 
Met drie wielen durf ik wel over een ijslaag te fietsen, langzaam en voorzichtig. Hoewel er op veel plekken ook nog eens platgetrapte sneeuw ligt, wat ribbels veroorzaakt, waardoor je gaat glijden. Op mijn fiets blijf ik wel overeind in elk geval. 

In januari dit jaar verbruikte ik 2x zo veel gas dan in januari vorig jaar en het jaar daar voor!  In deze winter is het voortdurend raak. Al heel vaak code geel en ook code oranje. Dat gaat maar door!

Ik wil weer eens zonder gladheid kunnen wandelen! Nu weet ik wel dat het hooguit nog 1 1/2 maand kan duren. Dan is het wel afgelopen met kansen op ijzel!
Ik kan niet wachten! 

10 opmerkingen:

  1. Niet vergeten,dat ook een ander,ev een auto kan slippen en jou raken

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Daar noem je wat! Ik fiets hier voornamelijk op afzonderlijke fietspaden waar auto's niet bij in de buurt komen.

      Verwijderen
  2. Inderdaad hier ook spekglad. Mensen konden rustig aan doen. Alleen de strooiauto's wat een toppers en ziekenverzorgers en ?
    En elders in het land lenteweer.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Herkenbaar, die gladheid mag wel voorbij zijn. Het blijft maar vriezen ( -3 nu nog hier in Leek) Dus de ijzel blijft nog op veel plekken liggen. Gelijk heb je om je film even uit te stellen.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. De regionale verschillen zijn echt enorm wat op zich fascinerend is voor zo’n klein stukje land als Nederland. Waar ik woon was het spectaculair mooi fietsweer, nog lekker fris maar zonnig en droog.
    Mijn neefjes in Groningen vonden het gister hartstikke leuk allemaal. Extra jas als stootkussen met fietshelm en kniebeschermers de hele middag expres uitglijden en onderuit gaan op de straat voor de deur. School was toch dicht. Maar ik kan me voorstellen dat velen in noorden en oosten er wel zo’n beetje klaar mee zijn, hopelijk voor hen wordt het snel minder glad. Heel egocentrisch gedacht hoop ik dat de temperaturen niet al te snel stijgen; ik gedij het best bij 10 graden of koeler.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Doe je voorzichtig met de fiets? Ik vind het stoer van je dat je naar buiten wil maar kijk alsjeblieft goed uit.

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Je zou misschien wel kunnen rijden Aaf, maar wat denk je van remmen over het ijs? Ik zou het niet doen als het ècht niet hoeft.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Bijna alle fietspaden zijn schoon. Niets aan de hand. Alleen voetpaden en sommige straten waar klinkers liggen zijn nog glad, maar daar fiets ik niet.

      Verwijderen
  7. Ben ik blij dat ik nu niet in het Noorden woon!

    BeantwoordenVerwijderen

Reacties zijn welkom, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie worden niet geplaatst.
Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.