Er gingen in mijn leven heel veel jaren voorbij waarin ik nooit naar de bioscoop ging.
Pas toen ik op mijn achttiende, toen ik in Havo-5 zat en daarna toen ik in de stad Groningen kwam studeren, ging ik vaak naar de film. Ik had op de Havo een vriendin die een grote filmliefhebber was. Ze woonde in Groningen, want ze woonde niet bij haar ouders, maar bij haar oudere zus in huis in de stad. Samen gingen we in het weekend op avond naar films en ik bleef een nachtje bij haar slapen. Ook toen ik in Groningen kwam wonen, ging ik vaak naar de film, zeker die eerste zomer. De vriendin ging daarna naar Amsterdam om daar te studeren aan de filmacademie en ik bleef een filmliefhebber.
Maar in de loop van de tijd ging ik steeds minder vaak en gingen er dus jaren voorbij zonder dat ik een bioscoop van binnen zag. Zeker toen ik in de bijstand zat en kleine kinderen had. Geen geld en geen tijd voor bioscoopbezoek.
Vanaf augustus 2018 had ik voor 3 à 4 maanden een abonnement en ging ik weer veel vaker naar de film.
Ik werkte 3 dagen en had dus 4 hele dagen over voor filmbezoek. Hoewel ik toen ook al wel regelmatig oppaste op de 2 kleinkinderen die in 2016 geboren werden. Na mijn pensioen, in februari 2019, had ik nog meer vrije tijd en kocht ik opnieuw voor 3 tot 4 maanden een abonnement. Dat deed ik jaarlijks en soms wel 2x per jaar!
Het is vooral vanaf 2018 dus dat ik heel vaak naar de bioscoop geweest ben. Vaker dan ooit in mijn leven.
Mijn laatste abonnement verliep gisteren. Nu is het dus afgelopen met de pret. Niet erg, ik heb 27 films gezien in de afgelopen 4 maanden.
Erg leuk, al die films. Ik heb er van genoten, op een enkele film na die niet een echt succes was, maar ook niet zo slecht dat ik de zaal wilde verlaten.
Enorm veel films zag ik er nu dus, want gemiddeld ruim 1,5 film per week! Nu is het voorlopig wel weer genoeg geweest, tijd voor andere uitstapjes, vakanties, museumbezoek.
Kijk je dan ook goede films op tv?
BeantwoordenVerwijderenJazeker! In de bioscoop ging ik overdag naar films of films in de vroege avond. Ook op televisie kies ik voor vroege films.
Verwijderen