dinsdag 14 april 2026

Ik ga naar "Thailand"

Dacht ik dat een zwemkennis tegen mij zei, jaren geleden. Dat bleek ze niet gezegd te hebben, ze zei: ik ga naar 't ailaand. Het eiland dus, en daar bedoelen ze in de stad Groningen het eiland Schiermonnikoog mee. Die zwemkennis ging regelmatig naar hotel Van der Werff op Schiermonnikoog. 

Ik ging er in de afgelopen dagen een lang weekend naar toe, met bus en boot, samen met mijn jongste dochter en haar jongste zoontje, een kleuter van 4 jaar. Twee jaar geleden en drie jaar geleden waren we ook op Schiermonnikoog, op dezelfde plek, niet in het hotel, maar in een appartement. Lekker uitwaaien. Het beviel de beide vorige keren goed, het is een beproefd recept. 
Wat doen we? Wandelen, kletsen en vooral even tot rust komen. 
Op zaterdagochtend was het bewolkt en gingen we naar de bunker en de berkenplas. 

uitzicht vanaf de bunker richting Waddenzee

uitzicht vanaf diezelfde bunker richting Noordzee

's Middags gingen we naar het strand. 

 

zicht op de vuurtoren vanaf de duinovergang. 

dochter en kleinzoon op de rug gezien, met een tas met emmertje en schepje

nat gebied vlak achter de duinen

blowcarten op het strand

Op zondag was het zonnig en maakten we een tweevuurtorenwandeling. 

witte vuurtoren

rode vuurtoren
's Middags ging ik op zoek naar de bungalow waar we ooit vakantie hielden. Dat was in de weken voor dochters 1e verjaardag. Ik was benieuwd of die bungalow er nog stond en ja hoor, hij was er nog. Leuk om te zien! Ik was in al die jaren niet meer in dat straatje in het dorp geweest. 
bungalow waar we bijna 36 jaar geleden in verbleven
Aan het einde van de middag kwam dochter op haar wandeling op het strand een eenzame zeehond tegen. Hij lag te zonnebaden, leek het. 

bijzonder, zo'n dier!
Het uitstapje was een succes. We troffen mooi weer en we hebben genoten van deze korte vakantie! 
Voor herhaling vatbaar! 

6 opmerkingen:

  1. Heerlijk zo'n weekend, en mooi weer ook! Het is een mooie traditie aan het worden en moeten jullie er zeker in houden! Je dochter en kleinzoon zullen daar ook nog fijne herinneringen aan hebben later.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Gezellig uitje. En ook gewoon door bloggen. Dat doen velen je niet na.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Het blogje over een wasbaar dekbed stond al wéken klaar en die over het Noors ook al een tijdje. Prima blogjes voor een periode van afwezigheid.

      Verwijderen
  3. Dat waren dus heerlijke dagen! Fijn dat jullie zo genoten hebben.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Misschien een tip voor een volgende keer. In het Dorpshuis staat een herinneringsbank die is bekleed met geborduurde portretten van markante eilanders die inmiddels zijn overleden. Ik heb het portret geborduurd van een voormalige havenmeester van de jachthaven,ruim 14000 kruisjes. Helaas heb ik zelf de bank nog niet in het echt gezien.
    Wel heimwee naar mijn eiland, zoveel geweest met mijn inmiddels overleden man. Daardoor ook veel biljarttoernooien meegemaakt dat altijd in Januari is.
    Ellen



    BeantwoordenVerwijderen

Reacties zijn welkom, maar kwetsende reacties naar mij of anderen, reclame en ook reacties met naar mijn mening onjuiste informatie worden niet geplaatst.
Over verwijderde of niet geplaatste reacties ga ik niet in discussie.