dinsdag 31 augustus 2021

Bloggers kwijt in mijn leeslijst?

Blogger heeft sinds een aantal weken de weergave van mijn leeslijst veranderd. Nu worden alleen de 10 bloggers die het recentste een nieuw bericht hebben geplaatst getoond en verder niet.

Zijn de overige bloggers dan verdwenen? Nee, dat niet, om ook de rest te zien, moet je op de knop Alle tonen drukken. Dan krijg je mijn hele lijst te zien. Ook de bloggers die wat minder vaak een blogje schrijven.

Ik zou niet weten hoe ik de weergave moet veranderen, dus ik laat het maar zo.
Tenzij iemand een goede tip heeft?

Dan nog iets:
De blogs in mijn leeslijst in de linkerkolom geven automatisch de meest recente bericht weer.
Als het goed is.
Soms duurt het een uur en soms twee, maar dan staat je blog in de lijst.
Behalve sommige blogs. Ik weet niet waarom, maar sommige blogs die staan er met een bericht van lang geleden en het nieuwste zie je niet. Wel als je op de link klikt, dan verschijnt het meest recente bericht.
Waarom Blogger niet bij alle blogs het meeste recente bericht plaatst, is mij volkomen onduidelijk.

De blog waarbij dat op dit moment speelt is:

  • Zuinig met tante Dora

Bij "Zuinig met tante Dora" lijkt het net alsof er voor het laatst op 27 januari 2021 iets gedaan is, dat bericht heet "zonder RITS sluit mijn jas niet" en dat klopt helemaal niet, er worden bijna dagelijks berichten gepost.

Omdat de blog steeds meer naar onderaan mijn leeslijst verhuist, heb ik in de rechter kolom onder het kopje "Leuke links" ook een link geplaatst naar deze blog.
Dus mocht je deze blog kwijt zijn, zoek dan daar!

maandag 30 augustus 2021

Bijzondere chips gegeten

Zaterdagavond at ik samen met andere collega's bij een oud-collega. In totaal waren we met 11 oud-collega's. Het was een soort reünie, dat doen we jaarlijks. Heel gezellig, vooral omdat we met iedereen bij moesten praten in verband met de corona-periode. De vorige reünie ging door corona niet door, dus veel stof voor gesprekken.
En er is traditioneel altijd lekker en bijzonder eten.
Dat hoort er bij!

Deze keer lagen er chips en daarvan moesten we raden wat er in zat.
Het waren duidelijk aardappelchips, maar de smaaktoevoeging was wat onduidelijk. Er was gezegd dat het bijzonder was. Maar wat was het bijzondere? Ik heb geproefd en nog een keer geproefd. Ik proefde knoflook + een wat bittere smaak.
Wat bleek?
Er zat geen knoflook in, maar witte truffels!
Kosten van deze chips: €4,40 voor een zakje van 130 gram.
Ik geloof niet dat deze soort aan mij besteed is. Ik proef het gewoon niet.
Nu is dat ook niet heel verwonderlijk, want ik heb nog nooit iets met truffels gegeten. Het trekt me niet en ik vind het spul te prijzig.

Witte truffel. Bron: Wikipedia.
Geef mij maar paprika chips, die kosten nog geen 4 euro per kilo. Ik proef die bijzondere truffelsmaak toch niet!

Lijkt het jou wat, chips met truffels?

zondag 29 augustus 2021

1 september: deadline aanvragen toeslagen

Als je denkt in aanmerking te komen voor toeslagen over het jaar 2020, vraag die dan nu aan. Vanaf 1 september kun je alleen nog aanvragen voor 2021 en niet meer voor 2020. Daarna vis je dus achter het net!

Hoe weet je of je in aanmerking komt?
Je kunt op de site van de belastingdienst een proefberekening maken. Dat kan hier (Klik)

Volgens de meest recente berekening heb ik in 2021 recht op 11 euro zorgtoeslag per maand. Dat is in totaal toch €132 euro. Mooi meegenomen!

Dus, ontvang je nog geen toeslagen?
Bereken of je er voor in aanmerking komt!

zaterdag 28 augustus 2021

Vrij veel uitgegeven in de afgelopen week

Vanavond  eet ik buitenshuis, dan is er een etentje met oud-collega's georganiseerd.
Ook afgelopen zondag at ik niet thuis, toen lunchte ik bij mijn dochter en at daar ook warm. Bovendien kreeg ik op die dag nog vrij veel etenswaar mee naar huis (groenten vooral), dat eten was van iemand die op vakantie ging, maar te veel eten in huis had gehaald. Dat was na afloop van de vakantie niet meer goed, dus mocht ik het meenemen.
Je zou denken, dat was een goedkoop weekje, maar toch gaf ik vrij veel uit.
Die relatief hoge uitgaven kwamen door: vis, vleesvervangers en tofu en flink wat soja-toetjes en daarnaast veel drinken uit aanbiedingen.
De voorraden zijn weer goed aangevuld!
De goedkope haringfilet in tomatensaus ga ik niet weer bij de AH kopen. Die vind ik niet zo lekker, die van de Lidl is veel beter.

21-28 aug '21


*=aanbieding, @=afgeprijsd WAAR PRIJS
Voeding    
2x cottage cheese light Lidl 1,18
halvarine, light Lidl 0,79
pistolet bruin, 4x* AH 1,00
3x smeerkaas AH 1,38
dadelstroop + sandwichspread (huismerk)* AH 2,43
tahin (sesampasta) AH 2,69
eieren AH 1,19
vegaburgers* AH 1,19
haringfilet in tomatensaus, 2 blikken AH 2,14
tofu naturel* AH 1,12
vleesvervangers, 3x* Coop 4,99
radijs AH 0,59
rode pepers, 2 stuks* AH 0,59
sperziebonen, vers, 265 gr.* AH 0,40
tomatenpuree, 2 grote blikjes AH 0,98
alpro sojatoetje, houdbaar,  4x halve liter* Coop 2,14
alpro soja toetje, 2 bekers* AH 1,98
magere kwark AH 0,69
Snacks/ hapjes    
kleintje kaas, 2x* AH 1,37
Dranken    
6 sojadrink* AH 3,52
2x alpro barista sojamelk* Coop 1,89
4x fles limonadesiroop 0% suiker* Coop 3,38
TOTAAL VOEDING EN DRINKEN     37,63
Diversen    
TOTAAL   37,63

vrijdag 27 augustus 2021

Racen in de 5e versnelling!

Gisteren fietste ik in de 5e versnelling voor de wind op de Stadsweg tussen Ten Boer en de stad Groningen. Stad-Groningers weten waarschijnlijk dat dit een dóórfietsroute is voor snelle fietsers en ik fietste zonder accu met een bloedgang langs dit fietspad! In de 5e versnelling!
Ik kan mijn niet herinneren dat ik ooit eerder op deze fiets op een vlak stuk in de 5 versnelling fietste, maar gisteren deed ik het!
De terugweg vanaf Ten Boer ging heel snel, maar de heenweg was hard trappen in de wind. Vaak in de 1e en soms even, in de luwte van wat bomen, in de 2e versnelling. Ik vond het wel heerlijk om zo mijn beenspieren te gebruiken! En terug als beloning voor de wind.

Ik probeerde mijn linker been wat meer te trainen. Dat been moet in de periode na de operatie, die ergens in de komende maanden gaat plaatsvinden, meer werk verzetten dan nu. Het is nu zo dat ondanks de slechte, versleten, rechterheup, mijn rechterbeen veruit het sterkste been is. Daarmee ga ik in het zwembad een tree hoger staan om uit het bad te komen. Ik gebruik dan voornamelijk mijn rechter been.
Ik deed gisteren het trucje, geleerd van de fysiotherapie, om steeds bewust tijdens het fietsen met links méér kracht te zetten dan met het rechterbeen. Het rechterbeen kan het wel. Ook dat is handig voor de revalidatie, maar links moet ook wat sterker worden.

Het was zonnig en licht bewolkt. Ik was innig tevreden,  wind in de rug, een mooi landschap om naar te kijken, wat wil je nog meer?
Naast het genieten van de snelheid, kon ik mij verwonderen over mensen die langskomen of mij voorbijfietsen.
Hoewel het ongeveer 20 graden was, fietste mij voor de wind iemand tegemoet met een muts op, een winterjas aan en een mondkapje op.  Waarom zo warm gekleed en waarom in de open lucht een mondkapje dragen?
Er fietste mij iemand voorbij met een enorm bouwvakkersdecolleté. De broek zat zó laag dat je een flink stuk bilspleet zag! Dat had voor mij niet gehoeven, ik vind billen soms best mooi, maar dan graag met een spannend stukje stof er om heen.
Een dame fietste mij tegemoet en haar ruime blouse waaide zo hoog op, dat ik vol uitzicht kreeg op een intens witte, flink dikke buik. Eigenlijk een bloot middenrif. Ik zou zeggen: stop je blouse gewoon bij je broek in, dat is wat mij betreft een stuk beter!
Dan vraag je misschien: hoe zag jouw kleding er uit?
Ik droeg mijn capri-spijkerbroek en had dus blote kuiten en ik droeg een lekker warm, tot aan mijn hals dichtgeritst heuplang fleecevest met daaronder een blouse met lange mouwen. Lekker warm aangekleed dus, maar geen muts of mondkapje.

Je ziet veel gewone mensen maar ook mensen waar ik mij over verwonder.
En dat is eigenlijk het leuke van buiten zijn en buiten bewegen. Je ziet veel meer dan wanneer je achter de geraniums zit!

donderdag 26 augustus 2021

Ik spaar nu eindelijk automatisch koopzegels 😅

Vroeger, toen de koopzegels bij de AH nog gewoon zegeltjes waren en ik ze in een boekje kon plakken, spaarde ik zegels. Als je voor 49 euro zegels kocht en je leverde het volgeplakte boekje in, ontving je 52 euro. Dat is een flinke rente op 49 euro.
Maar opeens, al weer tamelijk lang geleden, hielden die papieren zegels op te bestaan en kon ik alleen nog maar digitaal zegels sparen. Ik moet eerlijk zeggen dat ik het 3x niks vond, die nieuwe methode. Ik kwam er ook niet goed achter hoe je het dan moest doen en wilde ik dat wel, dat digitaal sparen?
Ik werd opstandig en regelde niets en hield op met sparen.

Tot afgelopen weekend.
Toen ik dacht: waarom eigenlijk toch niet weer beginnen? Het sparen levert een leuk extraatje op en als je er even voor gaat zitten, dan lukt het vast wel!
Omdat ik vorig jaar een aantal keren boodschappen bestelde, heb ik al een app bij AH, dus hoe moeilijk kan het zijn?
Online op mijn scherm vond ik een QR code waarmee ik mij via de app aan kon melden. Toen ik die QR code met mijn mobiele telefoon gescand had, gingen de vervolgstappen heel gemakkelijk!
Dus vanaf nu spaar ik weer koopzegels, gewoon door mijn bonuskaart te laten scannen. Ik betaal gewoon met contant geld.

De volgende stap is om die zegels over een tijdje uit te laten betalen. Daar kijk ik tzt naar! Ik weet wel dat ik het bedrag niet wil laten verrekenen met mijn boodschappen, want ik koop als alleenstaande zelden voor ruim 50 euro aan boodschappen.

Spaar jij nog zegels?


woensdag 25 augustus 2021

Oma Aaf en ik - verschillen in leefomstandigheden

Als je er goed bij stilstaat dan is er eigenlijk in korte tijd heel veel veranderd.
Oma Aaf was van 1896, ze werd geboren in het gezin van een ambachtsman, een kuiper/wagenmaker. Ze waren niet straatarm, maar ook  ambachtslieden hadden weinig inkomen. Mijn oma en haar zus mochten na de lagere school niet verder leren. Ze moesten werken om bij te dragen aan het het inkomen van dit gezin. Oma Aaf werkte van  1908 tot begin september 1922 als dienstmeisje. Het was hard werken, uit verhalen weet ik dat ze werkte van 6.00 uur 's ochtends tot 20:00 uur 's avonds. Geen achturige werkdag dus. In haar eerste dienstje kreeg ze alleen de overblijvende restjes te eten, waardoor ze steeds magerder werd. In latere dienstjes ging het gelukkig beter. In september van 1922 trouwde ze en hield ze op met werken. Dat was in die tijd normaal als je man een enigszins redelijk inkomen had. Mijn opa was timmerman bij een aannemer, dat leverde voldoende op. Niet ruimschoots voldoende, maar genoeg. Vanaf dat moment was ze een thuisblijfmoeder, zoals je dat tegenwoordig noemt, ook toen ze nog zwanger was. Mijn moeder werd na ruim 10, 5 maanden huwelijk geboren en mijn oom 4 jaar daarna. Mijn oma heeft daarna niet meer betaald gewerkt, alleen voor man en gezin gezorgd. Op de bovenverdieping was een soort studio, waar mijn oom en tante met mijn neef en nichtje vanwege naoorlogse woningnood een tijd gewoond hebben. Extra inkomen kregen mijn grootouders in later jaren door die studio (met keukentje) te verhuren.
Wat deed ze zoal overdag als mijn opa aan het werk was?
De huishouding doen, behalve een stofzuiger en een strijkijzer had mijn oma geen elektrische apparaten. Daardoor kostte het doen van de huishouding vrij veel tijd.
Als hobby deed ze veel aan fietsen op een gewone stadsfiets, daarmee maakte ze tamelijk lange tochten van al gauw 30 kilometer of meer. Wat ze ook deed, was samen met een vriendin naar huwelijkssluitingen in het stadhuis gaan. Als publiek. De huwelijksaankondigingen haalde ze uit de krant, en dan gingen ze kijken en hoorden ze bij het publiek. Ze had een plakboek vol met huwelijksadvertenties van huwelijken die ze bijwoonde. Gratis vermaak, zeg maar!
Na 45 jaar huwelijk werd mijn oma weduwe, ze leefde toen zelf nog 17 jaar. Ze werd 87 jaar oud.
Vanaf haar 70e verhuisde naar een bejaardenhuis, waar voor haar gekookt, gezogen en geboend werd.
Daar kocht ze haar 1e tv en verder las ze de krant, krant lezen vond ze altijd al leuk.

Hoe zag haar huishouden er uit?
Wassen: Ze had geen wasmachine, ze had alleen teilen waarin ze de was uitkookte en ze had een wringer. De was kwam deels aan de waslijn in de tuin en deels legde ze de was op het gras, op de bleek, zoals zij het noemde. Als het nat weer was, kwam de was op een houten droogrek rond de kachel te hangen. Teer wasgoed deed ze met de hand. Dat werd droog gemaakt in een handdoek en moest vervolgens liggend drogen.
Koken: Ze had een tweepits gasstel op een tafel in de keuken. Daarop werd gekookt. Er was geen oven, geen koelkast en ook geen vriezer. Wel een koele kelder die deels onder de grond zat.
Voor warm water was er een keukengeiser. De keuken was niet verwarmd. Elektrische apparaten waren er  niet in de keuken. Er was een koffiemolen waarin met de hand koffiebonen werden gemalen.
Verwarming: zowel in de voorkamer als in de achterkamer was een kolenkachel. Die kolenkachel in de achterkamer werd ergens in de jaren 60 vervangen door een gaskachel.
Douchen en badderen: de woningen waar zij woonde hadden geen bad en geen douche, alleen wastafels met koud stromend water. Verder niet.
Een WC ontbrak, er was een ton. Daarin werd de urine en ontlasting van 1 volle week verzameld en na een week werd de volle ton vervangen door een lege, schone ton. Die ton stond in een aangebouwd schuurtje. Er was geen verwarming. Het was in de winter heel koud om naar de ton te gaan. Eén voordeel had de kou wel, als het warm was, had je veel meer last van de geuren die de ton verspreidde, in de koude was de ton relatief geurarm. Ik heb ook nog meegemaakt dat er geen wc in huis was, maar alleen een tonnetje. Ik was als kind altijd heel bang voor de tonnenman, de man die de zware ton kwam verwisselen voor een lege. Ik was bang dat hij zou knoeien en dat de vieze derrie over mij heen zou vallen. Er gingen verhalen de ronde, dat als bewoners deze mensen geen fooi gaven, er regelmatig "per ongeluk" een ton viel in de gang of in de huiskamer. Pas toen mijn oma op 70-jarige leeftijd naar een bejaardenhuis ging, kreeg ze de beschikking over een echte WC.

Als je mijn leven vergelijkt met het leven van mijn oma, zie ik grote verschillen. Ik mocht blijven leren, ook na de middelbare school. Ik mocht zelf kiezen welk vervolgonderwijs ik wilde doen en dat mocht ook buiten onze woonplaats. Ik mocht op kamers, en dat allemaal met geld van mijn ouders.
Voor mijn 9e jaar hadden wij ook een huis zonder badkamer of douche en zonder WC. Ook hadden we geen koelkast en geen oven. In feite ongeveer net zo "primitief" als bij mijn grootouders. Na mijn 9e jaar verhuisden we en hadden we ineens een huis met een echt bad, een WC en hadden we ook een heuse koelkast. Een oven heeft mijn moeder nooit gehad. Ik had pas een oven toen ik volwassen werd. Dit was een gasoven die uit een afvalcontainer gevist was en die in de huishouding van mijn toenmalige partner en mij een nieuw leven begon.
In mijn huishouding had ik als volwassene een vaatwasser (niet heel lang, nu al weer ruim 40 jaar niet meer) , een koelkast, een vrieskast, een wasmachine, bovengenoemde oven, een strijkijzer, een stofzuiger en waarschijnlijk nog wel meer.
Ik  heb na mijn HBO-opleiding jarenlang gewerkt. Het werd, onder invloed van de vrouwenemancipatie in mijn tijd steeds normaler om te werken. Ik werkte in een bibliotheek, in een fabriek, in het onderwijs, als maatschappelijk werker in de zorg.
Oma Aaf heeft nooit geweten van alle digitale ontwikkelingen. Geen idee van computers, ze overleed in januari 1984, toen ik ook nog niets wist over computers en mobiele telefoons, dat kwam later pas!

dinsdag 24 augustus 2021

Een huis vol

Al jaren ben ik een fan van het TV programma "Een huis vol". In dit programma worden grote gezinnen een aantal weken gevolgd in hun dagelijks leven.
Dit jaar zijn dit:
Familie Buddenbruck - Een gezin dat al verschillende jaren (vanaf 2017) figureerde in dit programma. Ze hebben nu 11 kinderen en 1 kleinkind.
Familie Jelies -Daar zijn 8 kinderen en de 9e is op komst. Ook zij doen al langer mee in dit programma.
Familie Cudogham - met 7 kinderen. Zij zijn nieuw in het programma.
Familie Adema - met "maar" 6 kinderen, maar wel met een vierling er bij. Ook de familie Adema zat een paar jaar geleden al in het programma.

Waarom vind ik het leuk?
Ik vind met name leuk om te zien hoe de ouders met hun kinderen omgaan. Het zijn in mijn ogen erg lieve en betrokken ouders. Ik heb groot respect hoe ze zo'n schare kinderen omgaan en ieder kind de warmte en aandacht geven die het verdient. Mooi om te zien!  Ik vond regelmatig een gezin met twee kinderen al moeilijk en hectisch! En deze ouders lijkt het heel gemakkelijk af te gaan.
Ik vind het interessant hoe ze met hun financiën omgaan. Een groot gezin kost handen vol geld. Hoe doen ze het? De gezinnen lijken flinke inkomens te hebben en armoede wordt er niet geleden voor zover ik het kan bekijken.

Kijk jij en wat vind je er van?

maandag 23 augustus 2021

Concurrentie!

Aan mijn appelboom kwamen dit jaar veel appels. Vorig jaar helemaal niets, maar dit jaar waren het er wel minstens 40! Maar er is concurrentie van dieren in allerlei soorten: huisjesslakken, naaktslakken, wormpjes etc. Soms is een appel vrijwel helemaal leeggegeten en is bijna alleen de schil nog over.
Als er nog redelijk veel over is, dan eet ik de appels gewoon op. De appels smaken nog goed, ondanks "concurrentie".
Oudste kleindochter mocht afgelopen weekend een appel van mijn boom plukken en die heeft ze met smaak opgegeten. Wel na controle van mij of de appel verdachte plekjes had!
De appels op bijgaande foto's wogen samen 141 gram. Ik heb er inclusief klokhuizen 21 gram af gesneden en de rest was eetbaar. Onderstaande exemplaren waren val-appels.

Let op de gaatjes

Resultaat van de concurrentie

Hier kun je het nog beter zien!

zondag 22 augustus 2021

Mijn uitgaven voor voeding en drinken in de afgelopen week

In de afgelopen week kocht ik geen drinken, dus nu alleen uitgaven voor voeding. Een volgende week staat er wel weer drinken op mijn lijstje. Ik heb nog maar weinig sojamelk op voorraad!
Weinig uitgaven deze keer en ik kocht veel aanbiedingen of afgeprijsde artikelen. Ik eet appels uit mijn tuin en kweek veel kiemen als extra groente. 
Een paar keer lunchten of ontbeten (klein)kinderen bij mij. Vandaar nogal wat luxe broodjes om van te smullen! De vegan heksenkaas was een gratis iets. Mijn dochter had dezelfde aanbieding.

14-21 aug '21


*=aanbieding, @=afgeprijsd WAAR PRIJS
Voeding    
grapefruit, 3 stuks* Lidl 1,49
reine claude pruimen, 500 gr Lidl 2,19
2 avocado's eetrijp @ Coop 1,34
9 mini rozijnen/krentenbollen* AH 1,04
2x zuurdesem-pistolet bruin* AH 0,89
1 croissant meergranen Lidl 0,30
1 kampioentje (meergranen- en pittenbroodje) Lidl 0,35
heel volkoren brood AH 1,25
roomboter @ AH 1,94
108 gr. oude Goudse kaas @ * AH 1,03
Heksenkaas vegan, gratis AH 0,00
2 zoute haringen @ * AH 1,16
courgette* Coop 0,49
tomaten* AH 1,25
2 puntpaprika's* AH 1,25
rucola* AH 0,75
elleboogjes macaroni @ 500 gr AH 0,32
natriumarm zout (70% minder), 450 gram AH 2,19
soja toetje, 2 bekers* AH 1,85
Snacks/ hapjes   0,00
Dranken   0,00
TOTAAL VOEDING EN DRINKEN     21,08
Diversen   0,00
TOTAAL   21,08

zaterdag 21 augustus 2021

Een jubileum!

Op 21 augustus 2007 startte ik mijn blog, weliswaar bij een andere provider, maar toen begon ik met blog schrijven. Nu al weer 14 jaar geleden!
In het begin blogde ik niet alle dagen, dat kwam later pas. Hoe vaak precies per week is niet meer te achterhalen, omdat de provider van de blog er in 2011 mee ophield. Ik heb toen nog een deel kunnen overzetten. Voor een deel heb ik dat ook niet gedaan, omdat het onderwerp niet meer actueel was en het heel veel tijd kostte om alles naar Blogger te verplaatsen. Wat wel verplaatst is, vond ik 10 jaar geleden de moeite waard.

Destijds, 14 jaar geleden, had ik geen idee dat ik zo lang een blog zou hebben! Ik vond het schrijven over bezuinigen en hypotheek aflossen wel heel leuk en daarom ben ik doorgegaan, tot de dag van vandaag. Hoeveel jaren komen er nog bij?
Waarschijnlijk niet nog een keer 14 jaar. Zullen we het eerst maar eens houden op nog 6 jaar, dan bestaat mijn blog 20 jaar, een mooi rond getal! En dat is al ongelooflijk lang!

Sinds september 2011 schrijf ik met veel genoegen op Blogger. Ik probeer iedere dag een blogje te publiceren. Eerst vooral over sparen, bezuinigen en over het aflossen van mijn hypotheek, nu ook over pensioen, mijn gezondheid en ouder worden. 

Gelukkig zijn nu al weer heel lang geen migraties meer en providerwisselingen.
Ik hoop dat ik nog heel lang leuke en interessante berichtjes mag schrijven!

Wat vind jij de leukste onderwerpen waar ik over schrijf?

PS: mijn boodschappenlijstje publiceer ik morgen!

vrijdag 20 augustus 2021

Het gaat goed met de economie!

Het gaat zo goed met de economie, dat er volgens de kranten veel onvervulde vacatures zijn. Ze kunnen er gewoon geen mensen voor vinden!
Dat had ik me een jaar geleden niet voor kunnen stellen! Toen waren er door corona veel werklozen en was het moeilijk om een baan te vinden. Dat is nu heel anders. De oorzaak is niet alleen de economie, maar ook de bevolkingsopbouw draagt daar aan bij. Er zijn namelijk veel mensen van mijn leeftijd die met pensioen gaan. De verlate babyboomers, zeg maar. Na ongeveer 1955 was de babyboom wel voorbij en werden er minder kinderen geboren. Daarna, in de jaren zestig, kwam de pil die de geboorteregeling stimuleerde: nog minder kinderen. Wat nu de arbeidsmarkt op komt, is lang niet zo groot in aantal als wat met pensioen gaat.
Ook zijn arbeidsmigranten uit Midden- en Oost-Europa vanwege corona terug naar het land van herkomst.

Dus ben je nu werkloos? Grijp dan nu je kans!
Zoek je werk, je kansen zijn nu groter dan een jaar geleden!
In welke sectoren zijn met name te weinig mensen?
De zorg, de horeca, technisch personeel, verhuizers, verder zijn er ook te weinig receptionisten en hoveniers. Er is volgens de NOS zelfs een tekort aan mensen die nieuwe werknemers moeten zoeken: recruiters.
Zit je ergens en je wilt wel wat anders?
Volgens mij is het daarvoor nu een goed moment!

donderdag 19 augustus 2021

Een ander kleurtje?

In de afgelopen jaren werden mijn haren steeds grijzer, mijn haar is tegenwoordig al behoorlijk grijs. Twintig jaar geleden, toen ik nog werkte, was het mode om rood haar te hebben.
Kastanjebruin.
Bijna alle collega's hadden dezelfde kleur, want het was mode. Ik deed er niet aan mee. Ik had gewoon mijn donkerblonde haar dat bij de slapen een beetje grijs werd. Totaal geen behoefte om mijn haar te gaan kleuren.
Dat ik dat niet deed, had verschillende redenen:

  • bang voor een allergische reactie van mijn huid
  • waarom is mijn eigen kleur niet goed genoeg?
  • kleuren is duur!
  • kleuren is slecht voor het milieu
  • mijn moeder en mijn grootmoeders deden het ook niet en ik vind het onzin om met de haarkleur de mode te volgen.

Dus ik deed het niet.
Maar nu denk ik: waarom eigenlijk ook niet? Bijna alle oudere vrouwen die ik ken en (bijna) helemaal grijs zijn, hebben een kleurtje in hun haar. Soms blond, soms bruin, soms rood.
Een paar vrouwen die ik ken hebben hun kleuring laten uitgroeien en hebben nu grijs haar. Eerlijk gezegd vind ik het een beetje saai.

Nu overweeg ik een kleur. Speciaal voor mensen met grijs haar. Een soort as-blond. Eerst testen op mijn huid of mijn huid er tegen kan en dan gewoon doen!
Toch heb ik twijfel, want wat als ik die haarkleur bij nader inzien lelijk vind en spijt krijg? 

woensdag 18 augustus 2021

Bezoek in de voortuin!

Nog nooit eerder tegengekomen in mijn tuin: een grote groene rups!

Hij was echt groot. Ik heb er een winkelwagen-muntje naast gelegd, zodat je goed kunt zien hoe groot!

Voor het maken van de foto heb ik hem even op mijn GFT container gelegd, zodat je hem goed kunt zien!
Na de foto's heb ik de plant en de rups weer in mijn tuin gelegd, zodat hij weer verder kon eten aan de planten die hij lekker vindt.
Ik zocht hem op en ik kwam tot de conclusie dat het een Groot Avondrood moet zijn (Deilephila elpenor). Die nachtvlinder heeft groene of bruine rupsen met opvallende oogvlekken.
De vlinder, bron Wikipedia

dinsdag 17 augustus 2021

Ik ga mijn oude goud en zilver verkopen!

Ik heb goud en zilver waar ik al jaren niets meer mee doe. Deels uit de erfenis van mijn moeder. Daarvan ga ik een deel verkopen!
Wat ga ik verkopen? Meest zijn het kapotte sieraden, een gouden kies, trouwringen van overleden familieleden etc. Niet alles gaat weg. Er zijn ook erfstukken, zoals een zilveren en een gouden broche, gouden en zilveren kettinkjes met hangertjes die ik zeker nog wil bewaren. Twee gouden ringen uit de erfenis van mijn moeder bewaar ik ook. Ze zijn mij veel te klein en passen alleen om mijn pink. Mijn dochters willen ze niet en ze passen er ook niet in. Mijn beide kleindochters zijn nogal tenger gebouwd en hebben dunne vingers.  Mijn oudste kleindochter vond de ring met onyx gisteren wel heel mooi, dus die mag tzt hebben.

voor 1 van de kleindochters

ring (maat 17,5) om mijn pink
Ik heb de kleine gouden broche die mijn overgrootmoeder draagt op de foto die ik hier publiceerde.  Veel te leuk om weg te doen! Ik draag hem zo nu en dan.
Ook mijn twee gouden armbanden mogen blijven. 
Maar zilveren manchetknopen, een kapot zilveren kettinkje met hanger en zilveren ringen kunnen wel weg.
Ik heb 15 gram goud, het zilver heb ik niet gewogen. Ik laat het taxeren en dan verkoop ik het. Ik doe er toch helemaal niets mee, en ik voorzie ook niet dat mijn kinderen of kleinkinderen iets willen met de oude sieraden die ik nu weg wil doen.

maandag 16 augustus 2021

Gestopt met kleding kopen

Hoewel ik, toen ik dikker was véél meer kleding had dan nu, ben ik gestopt met kleding kopen. Ik vind dat ik voorlopig wel genoeg kleding heb. Meer is eigenlijk niet nodig.
Ik heb nu een nieuwe passende waterdichte 3 in 1 jas die je zowel in de zomer als in de winter kunt dragen, een nieuwe zomerjas, een passend badpak, ik heb 6 t-shirts met korte mouwen, 5 t-shirts met lange mouwen, 2 blouses met korte mouw en 2 blouses met lange mouw.
Daarnaast heb ik ongeveer 8 warme truien/vesten en een spijkerjasje.
Ik heb voldoende lange broeken en leggings, zowel kort als lang, ik heb 2 capri-broeken en 1 korte broek. Als het langere tijd heet weer is, kan ik ook overstappen naar zomerjurken. Daar heb ik er 4 van. Ruim voldoende, denk ik! De maat bij die zomerjurken verschilt. 2 zijn wat aan de grote kant, 1 past precies en 1 is nog (?) een beetje krap. Die laatste kocht ik ooit voor €1,75 bij de kringloop (het prijskaartje zat er nog aan), eigenlijk voor jongste dochter, maar die had toen niet zo veel interesse en dus bleef hij bij mij hangen. Misschien heeft ze nu wel weer interesse, als ik hem iets korter zou maken. De jurk komt bij mij iets lager dan halverwege mijn kuiten. Dochter is 6 cm kleiner dan ik en bij haar komt hij waarschijnlijk bijna tot haar enkels en ik denk dat het mooier is als hij bij haar ongeveer tot de knie komt. Voor mijzelf vind ik de lengte wel prima. Bij die zomerjurken heb ik twee korte leggings gekocht, een zwarte en een witte, zodat het niet uitmaakt als mijn jurk tijdens het fietsen gigantisch opwaait en ik anders in mijn onderbroek zou zitten.

Maar goed, over voldoende kleding dus.
De neiging bestaat om nog heel veel te kopen, want er is nog zo veel leuks. Tegelijkertijd vind ik het zo'n onzin om nog meer te kopen! De hoeveelheid zoals die nu is, is ruim voldoende. Het is veel méér dan dat ik had toen mijn dochters klein waren en we in de bijstand zaten. Toen had ik echt weinig kleding, voornamelijk omdat we er het geld niet voor hadden en nette kleding voor werk had ik niet nodig, want ik had geen werk. Eigenlijk klopt dat geen geld hebben niet helemaal, ik gaf andere uitgaven meer prioriteit. Zo kocht ik wel nieuwe jassen voor de kinderen, weliswaar op de groei in de uitverkoop, maar wel mooie jassen.
Dat ik nu niet meer kleding wil kopen, heeft ook te maken met balans vinden in mijn gewicht. Ik heb volgens de diabetesverpleegkundige bij de huisarts nu een gezond gewicht, dus meer afvallen is niet nodig. Voor mij wordt het nu spannend: gaat het me werkelijk lukken om dat lagere, gezonde gewicht vast te houden? Dat is mij in 68 jaar nooit gelukt. Ik werd altijd weer zwaarder. Ik heb er wel vertrouwen in, en toch ......
De Engelsen zeggen dan: "the proof of the pudding is in the eating" oftewel: de tijd zal het leren!

zondag 15 augustus 2021

Een uur fietsen en een uur zwemmen per dag

De afgelopen weken zwem ik iedere dag 1 uur lang. Ik zwem niet snel, maar ik heb een redelijk duurvermogen. Een uur of langer baantjes zwemmen lukt goed. Ik vind het ook leuk, maak soms een praatje en soms, als mijn vaste 72 jarige zwemkennis er is, dan praten we een heel uur. Zij is dan nog niet klaar, want zij zwemt meestal 1,5 uur lang. Door het praten gaat de tijd snel om, sneller dan als ik alleen zwem.
Na het zwemmen stap ik op mijn fiets en fiets ik nog een uur of soms meer. Soms fiets ik ook later op de dag. Als het even kan eerst in de wind of met zijwind en bij voorkeur voor de wind terug. Heerlijk! Vooral als de zon schijnt!
Ik heb het idee dat ik steeds sterker word en dat mijn longen het beter doen. Het zwemmen en het fietsen doen nauwelijks pijn aan mijn heup. Bij het fietsen alleen als ik opstap en wat snelheid maak. Ik denk zelf dat al dit onbelast bewegen mijn ernstig versleten heup goed doet. Het gaat zo goed, dat ik de laatste tijd nog maar sporadisch een pijnstiller slik. Lopen en staan gaan slecht en dat doet ook pijn, maar aangezien ik weinig loop en sta, is die pijn te overzien. De mate van pijn bij het lopen wisselt. Dan weer heb ik weinig pijn en soms is de pijn heel indringend. Maar die pijn is ook weer voorbij als ik zit op een stoel of op mijn fiets of als ik lig. Vorig jaar om deze tijd was dat heel anders, toen had ik aan mijn andere heup (die in september vorig jaar vervangen is door een prothese) voortdurend pijn, ook in rust en op de fiets. 24 uur per dag. Dat was heel naar, maar het gaat nu heel goed. Als dat zo blijft, dan kan ik met gemak nog een aantal maanden overbruggen. Liever niet, ik zou graag weer beter kunnen lopen, dus ik zeg dat niet tegen de orthopeed. Daar zeg ik dat ik vaak pijn heb. Dat is ook zo, want iedere stap doet pijn en ik loop overdag ieder uur wel even. Maar na het lopen is het gelukkig ook weer over.
Omdat de slijtage al heel lang ernstig is en ik goede effecten merk van het fietsen en zwemmen, hoop ik van harte dat ik tot de operatie net als nu alleen pijn heb bij het lopen en staan en verder niet.

zaterdag 14 augustus 2021

Mijn boodschappen in de afgelopen week

In de afgelopen week bleek ik voor uitgaven voor voeding en drinken ruim onder mijn budget van €35.
Ik kocht een aantal VerspilMijNiet producten: voorgegaarde aardappels en 2 tapas schotels met olijven, gevulde paprika's en gedroogde tomaat. Een van de 2 tapas schotels gaf ik weg aan jongste dochter toen ze hier gisteren kwam lunchen. Ik zou het anders lang niet voor of op de THT datum op krijgen. Een beetje later is niet erg, maar het was voor mij gewoon te veel. De afgeprijsde conserven blijven nog heel lang goed, ze werden verkocht ivm een bepaald landenthema en dan willen ze er na afloop wel weer van af. 

7-14 aug '21


*=aanbieding, @=afgeprijsd, VMN= verspil mij niet WAAR PRIJS
Voeding    
abrikozen, 500 gr Lidl 0,99
rode bessen, 250 gr Lidl 1,39
2 pakken knäckebröd Coop 0,92
2 pakken knäckebröd* (wasa crisp) AH 2,50
halvarine Lidl 0,79
scharreleieren(6) @ AH 1,46
cottage cheese Lidl 0,59
kaastwister Lidl 0,69
2 courgettes* Lidl 0,66
1 aubergine* Lidl 0,34
2 kg gele uien Lidl 1,69
500 gr aardappelschijfjes VMN Lidl 0,25
rode peper* AH 0,28
2 maïskolven* AH 1,00
komkommer Coop 0,55
cherry tomaten Lidl 0,79
zoute haring, 2 stuks* @ AH 1,16
sardines in pittige saus, 3 blikjes @ Lidl 1,47
anjosvis in olie, potje @ Lidl 1,39
Griekse grote witte bonen, blik @ Lidl 1,18
Snacks/ hapjes    
chocolade AH 0,50
2x kleintje kaas* , waarvan 1 afgeprijsd AH 1,37
2 schalen antipasta mix VMN Lidl 0,50
Dranken    
sojamelk, 2 liter AH 1,76
sojamelk, 2 liter Coop 1,76
TOTAAL VOEDING EN DRINKEN     25,98
Diversen    
WC papier met Geld Terug Actie (GTA) AH 2,00
inlegkruisjes, met GTA AH 0,50
schoonmaakazijn AH 0,48
bolchrysant * @ AH 1,94
kattenvoer AH 3,25
TOTAAL   34,15

vrijdag 13 augustus 2021

Al weer leuke kringloopaanwinsten!

Het is nog steeds zomeruitverkoop bij de kringloop in de wijk. Alle zomerkleding gaat weg voor de helft van de prijs. Ik kon het niet nalaten om nog even te gaan kijken en snuffelen in de kledingrekken. Het is een kleine kringloopwinkel en het aanbod aan kleding is heel beperkt. Toch zat er weer iets voor mij bij. Een jas en een blouse met halve mouwen. Of hoe heet dat als de manchet nèt over de elleboog valt? Misschien zijn het ook wel 3/4 mouwen, ik weet het eigenlijk niet.
De blouse is vrij ruim, 100% katoen en heeft leuke parelmoer knoopjes.

Betaalde prijs voor de blouse  €1,25
De jas lijkt vrijwel nieuw, maar is waarschijnlijk niet waterdicht. Het is een parka. Hij past goed, maar een dikke trui kan ik er niet onder dragen, maar dat hoeft voor een zomerjas ook niet. Ik vind het voor een winterjas een vereiste dat ik er warme kleding onder kan dragen. Mocht ik in de zomer voor een dikke warme trui kiezen, dan draag ik een andere jas.

Betaalde prijs voor de jas: €2,50

donderdag 12 augustus 2021

Mijn overstap naar het nieuwe energiebedrijf weer gecheckt!

Ik stap ieder jaar over naar een ander energiebedrijf en dat heb ik recent weer gedaan. Mijn nieuwe contract gaat begin november in.
Als je via een vergelijkingssite overstapt, heb je 14 dagen bedenktijd. Waarschijnlijk is die bedenktijd er altijd. Dat is vermoedelijk wettelijk zo geregeld.  Je kunt in die periode checken of het voorgestelde contract juist is en als je het nodig vindt, dan kun je de overeenkomst nog annuleren.

Het is dus niet erg als je je bedenkt, dan kan allemaal.

Ik check altijd. Ik heb een keer gehad dat mijn naam niet juist gespeld was en dat het contract op naam van de heer, en niet mevrouw stond. Bij een onjuiste te naamstelling doet de bank misschien wel moeilijk. Dat wilde ik in ieder geval voorkomen. Dus ik heb gemaild en ik heb de naam laten wijzigen en daar per ommegaande een bevestiging voor gevraagd.

De gegevens van de overstap, inclusief contract, krijg je tegenwoordig via de mail. Ik heb alle documenten (6 stuks) opgeslagen en gecheckt.
Ik ga vanaf november €68,05 voorschot betalen. Dat voorschot is gebaseerd op het verbruik van 650 kWh stroom en 600 m3 gas.


woensdag 11 augustus 2021

Weer met contant geld betalen

Vóór corona betaalde ik altijd met contant geld. Ik vond dat prettiger. Gewoon 1x per 2 weken contant geld pinnen en daar dan twee weken mee doen. Soms bleef er wat over. Dat ging dan vaak in de weken daarna weer op. Ik ben mijn hele leven gewend geweest om met contant geld te betalen en voor mij werkt het het best. Beter dan pinnen. Door corona mocht contant betalen eigenlijk niet meer. De voorkeur ging heel sterk uit naar pinnen. Dat was vanwege het virus dat misschien wel op het geld zat. Overal kon het virus zijn, op de boodschappen, op de winkelwagentjes, echt waar overal! Dus pinde ik braaf mijn aankopen. Betalen met contanten was nooit echt verboden. Munten en briefjes bleven een wettelijk betaalmiddel.

Nu geloof ik niet meer in geld als virus overbrengers. Dus heb ik besloten dat ik mijn oude gewoonte weer oppak en gewoon weer met contanten ga betalen.


Het moet overigens nog wel even wennen. Van de week stond ik in de verkeerde wachtrij bij de kassa. Het was de rij voor de pin kassa en dáár kun je niet met contant geld betalen!

Wat vind jij het fijnst, pinnen of met echt geld betalen?

dinsdag 10 augustus 2021

Gratis zelftests

Binnenkort krijgen we een brief van de overheid in de bus waarmee we allemaal 2 gratis zelftests kunnen bestellen. Dat heeft de overheid bekend gemaakt. De eerste brieven vallen vandaag in de brievenbus/op de deurmat en de verzending gaat tot september door. Als je de 2 gratis zelftests bestelt, dan kun je ze binnen 1,5 week thuis verwachten. Dus 30 augustus een brief ontvangen, dan direct bestellen en dan heb je ze 10 september in huis.

Je zou je middels een zelftest moeten testen als je geen klachten hebt, maar wel weer meer onder de mensen komt omdat je vakantie voorbij is. Nu is voor veel mensen de vakantie al lang vóór 10 september voorbij. Niet handig dat de brieven nu verzonden worden.

Persoonlijk vind ik het geldverspilling. Al die verzendkosten, al die tests. Zo duur zijn tests niet en mensen die weinig geld hebben, kunnen ze ook via een andere weg krijgen, bijvoorbeeld bij de voedselbank of via hun studie.
Ik heb een aantal weken geleden voor €1,79 een test bij de Actie gekocht.

Kan dit geld niet beter besteed worden aan het regelen dat de overgebleven Nederlandse vaccins naar arme landen vervoerd worden?


maandag 9 augustus 2021

Blij met mijn capri-broeken

Drie weken geleden kocht ik mijn eerste capri-broek. Deze broek is niet mijn allereerste capribroek, nee die dateert uit de jaren 60, die droeg ik als tiener. Dat was een met rood/zwarte strepen. Ook heel fijn! Daarna heb ik nooit weer eentje gehad, tot voor kort.

Voor sommige lezers moet ik misschien nog even uitleggen wat het is: het is een tamelijk strakke broek tot nèt over de knie. Vaak zit er dan bij de knie een splitje in de zoom. Een capri-broek is strakker dan een bermuda.

Ik ben helemaal verknocht aan mijn capri-jeans en ik wóón er zo ongeveer in! Heerlijk luchtig en toch niet te bloot.
Als ik om me heen kijk, dan blijkt dat bijna alleen vrouwen van boven de 50 zulke broeken dragen, althans hier in Groningen. Haha, blijkbaar is het echt een oude-wijven-broek. Jongere vrouwen dragen vaak kortere broeken of broeken met gaten bij de knieën en op andere plaatsen aan de voorkant, de zogenaamde ripped jeans, waardoor ze toch nog heel veel bloot been tonen, maar niet alleen de kuiten.

Het maakt mij niet uit dat alleen vrouwen van mijn leeftijd er in lopen, dat vind ik geen probleem. Ik vind de broek wel enigszins vergelijkbaar met de dracht van mijn moeder vroeger. Die droeg toen in de zomer altijd rokken en jurken die nèt over de knie vielen. Die lieten dus ook de kuiten bloot en toonden de knieën niet net als mijn capribroeken.

zondag 8 augustus 2021

Hoeveel mensen mag je thuis ontvangen onder de huidige coronaregels?

Een vriendin van mij is volgende week jarig, ze wordt dan 62 jaar. Ze kwam gisteren bij mij langs en we bespraken haar verjaardagsfeest. Haar ervaring is dat veel mensen niet durven komen of uiteindelijk vanwege corona afzeggen. En beiden wisten we eigenlijk niet meer wat nu op dit moment de regels zijn. Wat mag officieel? We hadden de indruk dat "alles" weer mocht, maar is dat ook zo?
Aangezien één van mijn dochters een week later jarig is, leek het me goed om dat maar eens even op te gaan zoeken.

Wat blijkt? Het aantal gasten binnen is onbeperkt, maar je moet je wel aan de coronaregels houden:
1,5 meter afstand
niet zoenen
geen handen schudden
niet komen als je klachten hebt die met corona in verband kunnen worden gebracht
zorg voor frisse lucht
was bij binnenkomst je handen

Als je een grote tuin hebt en het is mooi weer, kun je veel meer gasten ontvangen!

Aangezien de woningen van mijn vriendin en van mijn dochter niet van elastiek zijn en ze veel buitenruimte hebben, hopen we op mooi weer, zodat we in de ruime tuin kunnen zitten!

Corona is al weer heel lang bij ons en de regels zijn aan voortdurende veranderingen onderhevig. Ben jij nog goed op de hoogte van de nu geldende coronaregels?

zaterdag 7 augustus 2021

Boodschappen in de afgelopen week = ongeveer gelijk aan €35 budget

In de afgelopen week hield ik mij mooi aan mijn budget. Nu is dat budget een soort richtbedrag van wat ik wil uitgeven per week aan voeding en drinken voor mijzelf. Als dat bedrag eens wat hoger of lager uitvalt, dan is dat helemaal geen probleem.

Je vraagt je misschien af wat lampascioni zijn. Het is een Italiaanse groente, het zijn een soort bolletjes, je kunt er hier meer over lezen. Als ik iets dergelijks tegenkom, dan wil ik het vaak wel proberen. De bolletjes lijken wel een beetje op zilveruitjes en de smaak is iets bitter. Dat bittere vond ik wel lekker. 

Ik mag tegenwoordig geheel "legaal" grapefruit eten. Dat mag omdat ik al weer een tijdje terug mocht stoppen met de cholesterolremmer. Met cholesterolremmer mag je geen grapefruit eten. Nu wel, genieten vind ik dat!

31juli-7 aug '21


*=aanbieding, @=afgeprijsd, VMN= verspil mij niet WAAR PRIJS
Voeding    
Hollandse aardbeien* Coop 2,49
Hollandse kersen* Coop 2,49
3 grapefruits* Lidl 0,99
cottage cheese light Lidl 0,59
Italiaanse bol, 3x* AH 2,00
huzarensalade AH 1,16
gerookte makreel* AH 3,04
haring in tomatensaus, 2x  Lidl 2,20
2 zoute haringen* AH 1,79
komkommer Coop 0,55
bloemkool* AH 0,99
cherry tomaten, 250 gr AH 0,89
rode paprika Coop 0,89
rode puntpaprika's 500 gr Lidl 1,49
sperziebonen, diepvries AH 0,75
snackradijs, 250 gr Lidl 0,69
rucola Lidl 0,89
 3 potjes  lampascioni in zonnebloemolieVMN Lidl 0,75
kwark Coop 0,69
kwark, halfvol* AH 0,99
Snacks/ hapjes    
kalamata olijven, pot Lidl 1,79
verse olijven, 2x 150 gr* AH 3,00
kleintje kaas AH 1,00
afzonderlijk verpakte koeken AH 0,99
ijs, minimix 8 stuks AH 1,49
gevulde wijnbladeren Lidl 1,49
Dranken    
TOTAAL VOEDING EN DRINKEN     36,08
Diversen   0,00
kattenvoer   2,79
TOTAAL   38,87

vrijdag 6 augustus 2021

Horloge en armband weer laten herstellen en in gebruik genomen

Kort geleden schreef ik over mijn Seiko horloge. Ooit gekocht als cadeau voor mijzelf, volgens mij als beloning voor dat ik 20 jaar geleden wel 30 kilo was afgevallen. Maar ik had het horloge al jaren niet meer in gebruik omdat het te klein was. Die 30 kilo was er weer bij gekomen en de band was te kort door mijn overgewicht.
De band past nu weer en de band van het Casio horloge dat ik gebruikte ging stuk, een goed moment om het dure horloge meer in gebruik te nemen! Ik heb er bij de juwelier (en officiële dealer) een nieuwe batterij in laten zetten, dus nu kan ik op ieder moment van de dag zien hoe laat het is. De kosten van de batterij waren €6,- Dat viel mij reuze mee, ik heb voor batterijen wel eens veel meer betaald!
Het horloge gaat af tijdens het zwemmen, want het is niet waterdicht. Een regenbuitje kan hij wel hebben, hij is wel spatwaterdicht.

Ik had ook nog een gouden armband die ik weer wilde dragen. Ooit ook gekocht als cadeau voor mijzelf. Waarschijnlijk ongeveer 15 jaar geleden. Toen ontving ik nog huurtoeslag, maar ik zat met mijn vermogen aan de bovengrens. Als ik over die grens zou gaan, dan verviel mijn huurtoeslag. Ik had vrij weinig inkomen en daardoor wel recht op huurtoeslag, mits mijn vermogen binnen de norm viel. 

Wat deed ik? Ik kocht een cadeautje voor mijzelf! Een elegant armbandje!
Het armbandje ging een jaar of 6 geleden stuk. Het bleek recent dat er alleen een schakeltje was losgeraakt. Toen ik de armband weer wilde dragen, bleek dat hij veel te ruim was door het recente gewichtsverlies. Er moest 2 centimeter af en nu zit hij weer goed. Kosten: 20 euro. De twee schakeltjes gingen mee naar huis. Als ik zou willen, dan kan ik het goud verkopen à 50 euro per gram.